مسترصراف > ارز دیجیتال > “گلدمن ساکس” غول بانکداری آمریکا: بیت کوین مسیر رسیدن به بلوغ را طی می‌کند.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

جف کوری، رئیس بخش تحقیقات کالاهای تجاری گلدمن ساکس، عقیده دارد که بیت کوین در راه رسیدن به بلوغ است و برای چیره شدن بر فضای ثبات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، باید تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران نهادی به‌سمت سرمایه‌گذاری در این حیطه رغبت نشان دهند.

جف کوری، تحلیل‌گر ارشد گلدمن ساکس، در گفت‌وگویی با شبکه سی‌ان‌بی‌سی عنوان کرد که بیت کوین بعد از گذراندن دهه‌ای پر از از نوسانات قیمتی چشمگیر، حالا در مسیر دوره بلوغ خودقرار گرفته و در قالب یک سبک دارایی نوین خودنمایی می‌کند.

او در ادامه صحبت‌هایش گفت که سیر افزایشی مداوم بیت کوین موجب شد تا این ارز دیجیتال، مجدداً توجه سرمایه‌گذاران نهادی را به خود جلب کند. او با این وجود اظهار کرد که پول هوشمند هنوز هم در بازار ارزهای دیجیتال حضور چشمگیری ندارد. به نظر او، سرمایه‌گذاران هوشمند باید در بازار بیت کوین حضور داشته باشند تا پادشاه ارزهای دیجیتال به عنوان یک دارایی مستحکم و باثبات، از سقوط‌های ناگهانی مثل آنچه قبلاً دیدیم، فاصله بگیرد.

جف کوری گفت:

به نظر من بازار دوره جدیدی از رشد و بلوغ خود را آغاز خواهد کرد. نوسانات و ریسک‌های مربوط به آن برای دارایی‌های نوین مسئله‌ای رایج است.

او در ادامه می‌گوید:

راه حاکم نمودن ثبات در بازار بیت کوین این است که سرمایه‌گذاران نهادی هرچه بیشتر به‌سوی سرمایه‌گذاری در این حوزه بیایند، یعنی کسانی که درحال‌حاضر فعالیت کمی در بازار دارند و به‌طور میانگین فقط یک درصد از بازار را پوشش می‌دهند.

از یک سال قبل تاکنون تعدادی از صاحب‌نام‌ترین نام‌های وال استریت به‌طور کامل از بیت کوین دفاع کرده‌اند. نام‌های مشهوری مثل پاول تودور جونز و استنلی دراکنمیلر قبلاً در بازار بیت کوین سرمایه‌گذاری نموده‌اند. شرکت‌هایی مثل مَس‌میوچال و رافر اینوستمنت هم حضور خود در این بازار را اعلام کرده‌اند.

ماه قبل هم صندوق حمایتی اسکای‌بریج کپیتال که به آنتونی اسکاراموچی تعلق دارد، برای ایجاد یک صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر بیت کوین، خود را تحت سلطه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا قرار داد.

همه‌ی این‌ها به صورت مجزا، از میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مثل مایکرواسترژی، گری‌اسکیل، پی‌پل و اسکوئر در بازار بیت کوین محسوب می‌شود.

ناگفته نماند که گلدمن ساکس، تغییراتی در موضع خود در قبال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. این شرکت علاوه‌بر اینکه بخش نیروی انسانی خود را تشویق به استخدام کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال نموده است، با تعیین سیاست‌گذاری‌هایی، به‌دنبال سود یکسان از طلا و بیت کوین به‌عنوان دو دارایی پوششی است.

ناگفته نماند که یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال با نام کوین بیس برای ارائه اولیه سهام خود در بازار سرمایه آمریکا، به همکاری با گلدمن ساکس می‌پردازد

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *