مسترصراف > ارز دیجیتال > گری اسکیل برای فراهم کردن ETF بیت کوین تاکید دارد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بزرگ‌ترین صندوق مدیریت دارایی دیجیتال جهان، گری اسکیل، در پستی تأیید کرد که یک درخواست دیگر برای عرضه صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین را تسلیم نهادهای مربوطه کرده است. این شرکت قصد دارد صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود را به یک صندوق قابل‌معامله در بورس تبدیل کند.

بر اساس اخبار منتشر شده از وبسایت خبری کوین دسک، گری اسکیل اعلام کرد نسبت به تبدیل صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل (GBTC) به صندوق قابل معامله در بورس ۱۰۰٪ متعهد است.

این مجموعه، به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال جهان، در پستی در وب‌سایت خود درخواست مجدد ارائه صندوق قابل معامله در بورس را به کمیسیون بورس و ارواق بهادار آمریکا (SEC) تأیید کرد. گری اسکیل در این پست گفت:

“ما در درجه اول می‌خواهیم روشن کنیم که نسبت به تبدیل صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل به صندوق قابل معامله در بورس، ۱۰۰٪ متعهد هستیم.”

تأیید صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین، یکی از اهداف صنعت ارز دیجیتال است که پیوسته در آمریکا دنبال شده است، اما هرگز محقق نشده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در سال‌های اخیر ده‌ها درخواست را در این خصوص رد کرده است. برخی از ناظران صنعت ارز دیجیتال معتفدند صندوق قابل معامله در بورس امکان دسترسی سرمایه‌گذاران سنتی به بیت کوین را به‌عنوان یک بازیگر تعیین‌کننده و بدون نیاز به نگهداری مستقیم این دارایی فراهم می‌کند.

گری اسکیل در وب‌سایت خود نوشت:

گری اسکیل برای اولین بار سال ۲۰۱۶ درخواست خود را برای یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین ارائه داد و بیشترِ سال ۲۰۱۷ را به گفتگو با کمیسیون بورس و اوراق بهادار گذراند. درنهایت ما درخواست خود را پس گرفتیم؛ چراکه معتقدیم فضای نظارتی دارایی‌های دیجیتال به نقطه‌ای نرسیده است که بتوان چنین محصولی را به بازار عرضه کرد.

صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل بیش از یک ماه است که زیر قیمت، بیت کوین را معامله می‌کند. در گذشته صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل معامله را با اضافه ارزش یا پریمیوم انجام داده است. براساس داده‌های به‌دست آمده از YCharts، معامله سهم‌های صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل در اواسط دسامبر با بیش از ۳۵٪ پریمیوم انجام شده است.

کارشناسان ارز دیجیتال پیش بینی می‌کنند که معامله بیت کوین با قیمت پایین‌تر در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل به‌دلیل رقابت در بازار است.

با وجود صندوق بیت کوین آسپری (Osprey) و چندین صندوق قابل معامله بیت کوین کانادایی، سرمایه‌گذاران نهادی اکنون گزینه‌های بیشتری پیش روی خود دارند.

تقریبا یک ماه پیش، اوایل ماه مارس (اسفند) نیز کوین دسک اعلام کرد گری اسکیل در حال استخدام چندین متخصص در زمینه صندوق‌های قابل معامله در بورس است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *