مسترصراف > ارز دیجیتال > کاهش ۹۷ درصدی ورودی بیت کوین به صندوق مؤسسات سرمایه‌گذاری.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اطلاعات کوین شیرز نمایانگر آن است که میزان ورود سرمایه هفتگی به محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در هفته قبل با کاهش ۹۷ درصدی روبه‌رو بوده است. کوین شیرز این کاهش را مدرکی مبتنی بر برداشت احتمالی سود به وسیله سرمایه‌گذاران حرفه‌ای قلمداد می‌کند.

براساس گزارشات، روند سرمایه وارد شده به صندوق‌های سرمایه‌گذاری و محصولات موجود سرمایه‌گذاری در هفته اول ژانویه کاهش داشته است. این در شرایطی است که در روزهای آخر دسامبر، ثبت اوج تاریخی حجم سرمایه ورودی به بازار را شاهد گشتیم .

کوین شیرز در گزارشی تحت عنوان “روند وارد شدن دارایی‌های دیجیتال” خود که اخیراً به انتشار رسانیده است، اذعان می‌کند که در هفته معاملاتی اول ژانویه، فقط ۲۹ میلیون دلار سرمایه به مارکت‌هایی که مختص سرمایه‌گذاران نهادی است ورود کرده است. از سوی دیگر، هفته قبل از کریسمس میزان سرمایه وارد شده ۱.۰۹ میلیارد دلار بوده که این مقدار به معنای کاهش ۹۷ درصدی در حجم سرمایه ورودی است. میزان معاملات نیز در مدت تعطیلات سال نوی میلادی بخاطر اقدامات اندک معامله‌گران و رفتن آنها به تعطیلات کم شد.

طبق داده‌های کوین شیرز متوجه می‌شویم که بعد از بالا رفتن میزان سرمایه‌های وارد شده در هفته آخر ماه دسامبر، این مقدار با کاهش قابل‌توجهی مواجه شد که نمایانگر خروج سود احتمالی توسط سرمایه‌گذاران است چون سرمایه‌های برداشت شده در تعداد زیادی از محصولات سرمایه‌گذاری با سیری صعودی در شروع ماه ژانویه روبه‌رو گردید.

برآوردها کوین شیرز نشان می‌دهند که ۳۴.۴ میلیارد دلار سرمایه در محصولات سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال موجود است. از این میزان، ۸۰ درصد آنها یعنی حدود ۲۷.۵ میلیارد دلار در محصولات سرمایه‌گذاری بیت کوین قرار گرفته است.  ۱۳.۵ درصد دیگر یعنی حدود ۴.۷ میلیارد دلار در صندوق‌های سرمایه‌گذاری اتریوم سرمایه‌گذاری شده است.

در قسمت دیگر گزارش گفته شده که میزان معاملات در صندوق‌های سرمایه‌گذاری بیت کوین در دوره‌ی صعودی روزهای قبل به نسبت دوره‌ی صعودی دسامبر ۲۰۱۷، افزایش بالاتری داشته است. در این گزارش آمده است که:

مشارکت تعداد بیشتری از سرمایه‌گذاران در چرخه صعودی کنونی را شاهدیم. دارایی‌های خالص ورودی جدید ۸.۲ میلیارد دلار است. در دسامبر ۲۰۱۷ این مقدار ۵۳۴ میلیون دلار بود.

این گزارش ضمن اشاره به افزایش متوالی سرمایه‌های وارد شده از ماه مه سال ۲۰۱۹، مدعیست که این رخداد نشان‌گر بالا رفتن میزان بکارگیری ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک ذخیره ارزش است. جین ماری موگنتی، رئیس ارشد کوین شیرز در گفتگویی گفت:

در ۶ ماه قبل تغییر استفاده از بیت کوین محسوس‌تر شده است. سرمایه‌گذاران قبل از این تصور می‌کرند که تبدیل دارایی‌ها به بیت کوین اقدامی با ریسک بالاست. اما اکنون اینکه دارایی‌ها را به بیت کوین تبدیل نکنیم کار پرریسکی است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *