مسترصراف > ارز دیجیتال > ژاپن مقررات FATF در رابطه با ارز های دیجیتال را پذیرفت
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

کمیته خدمات مالی ژاپن (FSA) اعلام کرد که قصد دارد قوانین گروه ویژه اقدام مالی (FAFT) درباره ارزهای دیجیتال را تا آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) پیاده‌سازی کند.

طبق گزارشات نشریه کوین دسک، کمیته خدمات مالی ژاپن اعلام کرد که به‌منظور پیشگیری و مبارزه با پولشویی در صنعت ارزهای دیجیتال این کشور، قانون گروه ویژه اقدام مالی موسوم به «قانون جابه‌جایی» را به مرحله اجرا درخواهد آورد.

طی روز چهارشنبه 31 مارس (۱۱ فروردین)، مقامات قانونی ژاپن اعلام کردند که قانون FATF در خصوص ارزهای دیجیتال تا آوریل ۲۰۲۲ اجرایی خواهد شد. بر اساس این قانون، در تراکنش‌های دارایی‌های دیجیتال، داده‌های فرستندگان و گیرندگان باید به اشتراک گذاشته شوند.

«قانون جابه‌جایی» برای جلوگیری از پولشویی، مبارزه با آن و تأمین مالی تروریسم از طریق ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

آژانس خدمات مالی ژاپن از انجمن صرافی‌های دارایی‌های دیجیتال این کشور درخواست کرد تا وظیفه اطلاع‌رسانی و آماده‌سازی اعضای خود را جهت پیاده‌سازی این قانون برعهده بگیرد.

طی هفته های گذشته، از ۲۵ مارس (۵ فروردین)، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی نیز در اقدامی مشابه تدابیر لازم جهت مطابقت با قوانین FATF را اتخاذ کرده است. در پی این اقدام دولت کره جنوبی، صرافی ارز دیجیتال اکی اکس (OKEx) تصمیم گرفت به دلیل سختی ایجادشده در تبعیت و همراهی از موانع قانونی جدید، از فعالیت های خود تا حدی جلوگیری کند.

برچسب ها:
, , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *