مسترصراف > ارز دیجیتال > چهلمین فرد ثروتمند جهان جِد مک‌کالیب(Jed McCaleb) ، بنیانگذار شرکت ریپل هفته گذشته 29 میلیون XRP به فروش رساند!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق گفته تحلیل‌گران onchain ، یکی از بنیان گذاران شرکت ریپل ادعا کرد که که جد مک‌کالیب (jed maccaleb) مبلغ 29.5 میلیون XRP را در یک روز فروخته است. مک‌کالیب ، سرمایه گذار اولیه ارزهای کریپتو و یک کارآفرین خودساخته، یکی از ثروتمندترین مردان کره زمین است.

تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران وجود دارند که کهنه‌کارترند و خیلی زودتر از اینها در طول تاریخ اقتصاد کریپتو، وارد ارز کریپتو شده‌اند. جِد مک‌کالیب به لطف سرمایه‌گذاری‌های اولیه خود در فضای ارزهای دیجیتال ، به ویژه زمانی که شرکت ریپل را تأسیس کرد ، فردی تحسین‌برانگیز و فوق العاده ثروتمند است.

او همچنین به عنوان چهلمین فرد ثروتمند کره‌ی زمین شناخته شده است. تخمین زده می‌شود که مک کالیب بیش از 20 میلیارد دلار دارایی دیجیتال داشته باشد و این فقط مالکیت رمز XRP وی است. برآوردها همچنین نشان می‌دهد که وقتی مک کالیب “اوپن‌کوین” را تاسیس کرد و بعد آن را به ریپل تغییر نام داد ، 9 میلیارد رمز XRP در اختیار داشت.

به‌تازگی “لئونیداس هادجیلویزو” داده هایی را در مورد فروش مک‌کالیب در مقدار زیاد XRP در ماه دسامبر به اشتراک گذاشت. در روز یکشنبه، 6 دسامبر سال 2020 ، XRP برای هر توکن 0.59 تا 0.62 دلار مبادله می‌شد و این امر موجب شد که فروش مک‌کالیب بیش از 17 میلیون دلار ارزش داشته باشد. هادجیلویزو می‌گوید که مک‌کالیب روزانه بیش از 9 میلیون XRP فروش داشته است.

تحلیل‌گران گزارش کردند:

ما فروش XRP توسط مک‌کالیب را برای سال 2020 تا 3 آگوست محاسبه کردیم. در این مدت 375 میلیون XRP اضافی از طریق حساب های وی به ارزش کل 75 میلیون دلار آمریکا فروخته شده است.

تاریخچه زندگی کاری مک‌کالیب بسیار گسترده‌تر از تاسیس ریپل است، زیرا به‌عنوان کارآفرین و برنامه‌نویس بورس، شرکت تجاری ضعیف Mt Gox را تأسیس کرد و آن را به مارک کارپلس فروخت. او همچنین ‌به عنوان مدیرفنی ارشد (CTO) برای ریپل تا سال 2013 خدمت می‌کرد. علاوه بر این، مک‌کالیب همچنین یک شبکه ارز دیجیتال دیگر به نام استلار ( Stellar ) را به همراه جویس کیم را تأسیس کرد. استلار (XLM) یک شاخه از XRP و شبیه شبکه ریپل است. در سال 2017 ، وی Lightyear.io را تأسیس کرد که بعداً به سیستم پرداخت بین ستاره ای معروف شد.

علاوه بر اینکه او توسط فوربس به عنوان چهلمین فرد ثروتمند شناخته شد، در سال 2018 به گزارش نیویرک‌تایمز، عنوان یکی از ده نفر برتر که “انقلاب بلاکچین” را رهبری می‌کند نیز به مک‌کالیب اهدا شد.

بنیانگذار ریپل در طی سالهای گذشته XRP زیادی نیز اهدا کرده است؛ مک‌کالیب به خاطر اهدای بیش از 500000 دلار XRP به موسسه تحقیقات هوش ماشین (MIRI) مشهور است. کمک مالی مک‌کالیب بزرگترین کمک مالی MIRI تا به امروز بوده است. وی همچنین بودجه‌ای را به آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی و شرکت انتفاعی Openai LP اهدا کرد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *