مسترصراف > ارز دیجیتال > پیشی گرفتن ارزش بازار بیت کوین از ارزش شرکت فیس‌بوک
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ارزش بازار ارزهای دیجیتال با اوج‌گیری مجدد قیمت بیت کوین و گذشتن از مرز ۴۰,۰۰۰ دلار، از ارزش بازار بسیاری از شرکت‌های شناخته شده مثل فیس‌بوک عبور کرد.

کوین دسک گزارش کرد: هم‌اکنون ارزش بازار بیت کوین در حوالی ۷۳۰ میلیارد دلار قرار گرفته است. این در شرایطی است که بعد از رسیدن به رکورد ۴۰,۰۰۰ دلاری، پیشی گرفتن ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار فیس‌بوک را شاهد بودیم.

در سال ۲۰۲۰، قمت پادشاه ارزهای دیجیتال رشد ۳۰۰ درصدی را تجربه کرد و با شروع سال ۲۰۲۱،‌ این سیر هنوز هم ادامه دارد . طی هفته گذشته نیز ارزش بیت کوین با رشد ۴۰ درصد مواجه بود. ناگفته نماند که قیمت بیت کوین در پایان سال ۲۰۲۰ در حوالی۲۹,۱۰۰ دلار بود و اکنون در محدوده ۴۰,۰۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

در روزهای قبل، ارزش بازار بیت کوین، از نام‌های صاحب‌نامی مثل تنسنت، علی‌بابا و فیس‌بوک پیشی گرفت. مسئله جالب‌توجه این است که ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار ارزهای شناخته شده‌ای چون روبل روسیه و بات تایلند هم فراتر رفته است.

احتمالا برادران وینکلواس از خبر جلو زدن ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار فیس‌بوک، بیشتر از همه خوشحال شده باشد. طی سالهای قبل تایلر و کامرون وینکلواس در اعتراض و شکایتی رسمی از برند زاکربرگ (که ایجاد کننده فیس‌بوک است)، اتهامی به او وارد کردند مبنی بر اینکه ایده این شبکه اجتماعی را از آنها سرقت کرده‌اند. کامرون وینکلواس، از مؤسسان صرافی جِمینی، بعد از اعلام خبر پیشی گرفتن ارزش بازار بیت کوین از ارزش بازار فیس‌بوک، در توییترش نوشت:

اینکه یک شبکه پولی، ارزشی بالاتر از شبکه‌ای اجتماعی داشته باشد کاملاً با عقل جور در می‌آید .

هم‌اکنون با کاهش ناچیز قیمت بیت کوین، ارزش بازار فیس‌بوک مجدداً از ارزش بازار بیت کوین بالاتر رفته است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *