مسترصراف > ارز دیجیتال > پیدا شدن یک کلید خصوصی بیت کوین متعلق به سال ۲۰۱۱ به ارزش ۴ میلیون دلار
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق گزارشات یکی از کسانی که در سال ۲۰۱۱، نزدیک به ۱۲۷ واحد بیت کوین داشت، با یافتن مجدد کلید خصوصی حساب خود، موفق به دسترسی به ۴ میلیون دلار بیت کوین شد.

طبق ادعای این فرد، به‌صورت کاملاً اتفاقی کلید خصوصی حساب خود را که در سال ۲۰۱۱ بیت کوین‌هایش را در آن نگهداری کرده بود،یافته است. در این حساب بیشتر از ۴ میلیون دلار بیت کوین ذخیره شده بود.

این کاربر ردیت در ستاد “BitcoinHolderThankU” با یک حساب کاربری غیردائم، اعلام نمود که ۲۲ دسامبر کلید خصوصی این حساب را که دارای ۱۲۷ بیت کوین موجودی بود پیدا کرده است. هنگامی که این کلید خصوصی پیدا شد، ارزش بیت کوین در محدوده ۲۳,۰۰۰ دلار قرار داشت. وی در این رابطه نوشت:

“یک هفته بعد از این ماجرا، درصدد یافتن راهکاری بودم که این مبلغ چشمگیر را با  هزینه بسیار پایین و ایمنی بسیار بالا نقد کنم. همه‌ی برنامه‌های فرابورسی را جست‌وجو کردم و در پایان همه‌ی ۱۲۷ بیت کوین را با ارزش ۳۳,۴۳۹.۰۲ دلار به ازای هر واحد و کارمزد ۰.۱۵ درصدی به فروش رساندم. ارزش خالص آنها ۴.۲۴ میلیون دلار برآورد می‌شد.

طبق اظهارات او، این بیت کوین‌ها از سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ و به وسیله مشارکت در نظرسنجی‌ها، نگاه کردن به ویدئوها و انجام یک سری اقدامات ناگهانی در سرچ‌های اینترنتی کسب شده است. وی عنوان کرد که آن موقع هدفش این بود که بیت کوین‌هایش را در بازی آنلاین دارک اوربیت هزینه کند. در حقیقت کلیدهای خصوصی بیت کوین او هرگز گم نشده بودند و در لپتاپی که قبلاً داشت جا مانده بودند.

اگر ماجرای این کاربر ردیت واقعی باشد، اگر او چند هفته صبر می‌کرد و بیت کوین‌هایش را نگه می‌داشت، حدود ۱ میلیون دلار سود می‌کرد و با فروش زودهنگام آنها این سود را از دست داد. از ماه دسامبر تا ابتدای ماه ژانویه، قیمت بیت کوین موفق شد اوج تاریخی ۴۱,۰۰۰ را دلاری ثبت کند و به رکورد جدیدی برسد. او می‌گوید که اگر دوباره در چنین موقعیتی قرار بگیرد، هیچوقت این کار را نخواهد کرد.

برای اینکه از خودم در برابر عقلانی بودن کاری که کرده‌ام دفاع کنم باید خاطرنشان کنم که من برای حدود ۹ سال، هودل کردم که بیش از تعداد زیادی از کاربران است. اگر شانس دوباره‌ای داشتم، قطعاً جور دیگری اقدام می‌کردم.

طبق اظهارات او علیرغم اینکه به‌شکل کاملاً اتفاقی پولدار شده است، نمی‌خواهد سرمایه خود را برای خرید وسایل لوکس خرج کند و پول‌های خود را در S&P500‌ سرمایه‌گذاری خواهد نمود. او در این رابطه گفت:

دوست ندارم آخر و عاقبتم شبیه کسی که لاتاری برده بشود که در مدت‌زمان چندماه یا چندسال همه چیز را خراب می‌کند. قصدم این است که لایف‌استایل معمولی سابق خودم را ادامه دهم و به همان شکلی که پیش از ۲۱ دسامبر می‌گذراندم، زندگی کنم.

این در شرایطی است که ماجرای بیت کوین‌های گم شده بسیاری از آدم‌ها پایان خوبی مثل این مورد ندارد. مثلاً، سال‌های قبل یک متخصص رایانه، ۲۸۵ میلیون دلار بیت کوین در مرکز بازیافت انگلستان از دسترسش خارج شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *