مسترصراف > ارز دیجیتال > پس از رشد 30درصدی، کاردانو اکنون سومین ارز دیجیتال بازار است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ارز دیجیتال کاردانو طی 24 ساعت گذشته، با 30% جهش، به رده سوم ارز های دجیتال رسید. همچنین طی دوهفته اخیر، قیمت این ارز دیجیتال رشد فوق العادهء 45 درصدی را تجربه کرده است.

طبق گزارشات نشریه کوین تلگراف، ارزش ارز دیجیتال کاردانو با گذر کردن از ۱.۳۰ دلار به جمع سه ارز دیجیتال برتر بازار رسید. این رکورد در حالی زده شد که حجم معاملات این ارز دیجیتال هم رکورد تازه‌ای ثبت کرد.

نمودار روزانه قیمت کاردانو

نمودار روزانه قیمت کاردانو

رشد چشمگیر قیمت کاردانو از اوایل فوریه (بهمن) و همزمان با آغاز به کار تست نت ماری (Mary) آغاز شد. این به‌روزرسانی به شبکه این امکان را می‌دهد تا مثل اتریوم به‌عنوان یک شبکه با چندین دارایی فعالیت کند.

آخرین جهش قیمت کاردانو بعد از آن رخ داد که چارلز هاسکینسون (Charles Haskinson) در توییتی اعلام کرد که به‌روزرسانی ماری از ابتدای ماه مارس (۱۱ اسفند) در شبکه اصلی اعمال خواهد شد.

۲۵ فوریه (۷ اسفند) کاردانو ابتدا تا ۱.۱۷ دلار اوج گرفت و پس از آن با سقوط گسترده در بازار، تا زیر ۱ دلار اصلاح شد. کمی بعد شاهد ثبت رکورد تازه در حجم معاملات این ارز دیجیتال بودیم. رسیدن حجم معاملات به ۱۲.۸ میلیارد دلار سبب شد تا کاردانو به اوج تاریخی جدیدش برسد.

همزمان با اوج قیمتی تازه، حجم قراردادهای آتی باز کاردانو هم به ۵۸۹ میلیون دلار رسید. پس از ثبت این قیمت، کاردانو با پیشی گرفتن از ارزهای دیجیتال دیگر، به سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار تبدیل شد.

شاخص ورتکس (VORTECS) که یک مقایسه الگوریتمیک از داده‌هایی مثل احساسات حاکم بر بازار، حجم معاملات، نوسانات اخیر قیمتی و فعالیت‌ها در توییتر است، ۲۵ فوریه عدد ۷۹ را در مورد کاردانو نشان می‌داد که نشان از وضعیت مثبت این ارز دیجیتال دارد.

شاخص ورتکس

شاخص ورتکس

ماری آپدیت(به روز رسانی ماری)، یکی از مهمترین و بزرگترین به‌روزرسانی‌های کاردانو به حساب می‌آید و امکان اجاریی کردن قراردادهای هوشمند را به شبکه می‌دهد. پس از اجرای آن در شبکه اصلی، اپلیکیشن‌های حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) می‌توانند روی کاردانو فعالیت کنند؛ بدین ترتیب، توسعه‌‌دهندگان چنین اپلیکیشن‌هایی می‌توانند از کارمزدهای سنگین شبکه اتریوم فرار کنند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *