مسترصراف > ارز دیجیتال > ونزوئلا توسط بیت کوین برای واردات از ایران و ترکیه معامله می‌کند.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ادعا می‌کند که این کشور “از همه ارزهای رمزپایه جهان استفاده خواهد کرد” تا تحریم‌های ایالات متحده را دور بزند.

بر اساس یک گزارش تحقیقاتی از RunRun.es ، ونزوئلا قصد دارد برای دور زدن تحریم های مالی اعمال شده توسط ایالات متحده، استفاده از بیت کوین را برای پرداخت هزینه واردات افزایش دهد.

RunRun.es که توسط روزنامه نگار تحقیقی ونزوئلائی نلسون بوکاراندا تاسیس شد، با استناد به منابع ناشناس از بانک مرکزی این کشور گزارش کرد: “پرداخت به شرکت‌های کشورهای متحد مانند ایران و ترکیه با استفاده از بیت کوین انجام شده است.”

در حال حاضر مشخص نیست که این واردات شامل چه مواردی است، با این حال ، ترکیه و ایران در حال حاضر مواد غذایی و سوخت کشور را در ازای طلا تأمین می‌کنند.

دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا ، از زمان راه‌اندازی توکن در سال 2018 ، ارز رمزنگاری شده «پترو» صادر شده توسط دولت خود را به عنوان ابزاری برای مبادله در سطح بین المللی و داخلی ترویج کرده است. با این حال، با تصویب ضعیف پترو ، رژیم مجبور به کشف سایر دارایی‌های رمزنگاری از جمله بیت کوین و اتریوم شده است.

مادورو شروع به تهدید علنی استفاده از بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزنگاری شده به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها در ماه سپتامبر کرد و اعلام کرنمود که دولت وی به زودی “از همه ارزهای رمزپایه در جهان، چه دولتی و چه خصوصی برای تجارت داخلی و خارجی استفاده خواهد کرد”.

در تاریخ 8 اکتبر ، شورای ملی ونزوئلا قانون ضد انسداد را تصویب کرد و اختیارات اجرایی بیشتری را برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده علیه این کشور، از جمله اجازه ایجاد یا استفاده از هر دارایی رمزنگاری به عنوان یک ابزار پولی اعطاء کرد.

دولت ونزوئلا “مرکز تولید دارایی های دیجیتال” خود را که یک انبار استخراج بیت کوین است در ماه نوامبر تأسیس کرد ، زیرا این کشور اعتماد خود را به ارزهای رمزپایه افزایش داد..

هفته گذشته دولت ونزوئلا مبادله ارز رمزنگاری شده خود را با حمایت Superintendency Cryptoactive National آغاز کرد تا به شهروندان اجازه دهد بولیوار را با بیت کوین عوض کنند.

ایران همچنین برای کاهش فشار بر اقتصاد شکننده کشور ، قانونی را برای استفاده از بیت کوین برای پرداخت واردات به اجرا درآورده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *