مسترصراف > ارز دیجیتال > وارد شدن نام بیت کوین در بیوی توییتر ایلان ماسک ثروتمندترین فرد جهان.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

درست بعد از اینکه ایلان ماسک، پولدارترین مرد دنیا، در بیوی اکانت توییتر خود با ۴۳ میلیون فالوئر، نام بیت کوین را افزود، قیمت این ارز دیجیتال در عرض چند دقیقه ۱۴ درصد افزایش یافت.

کوین تلگراف گزارش کرد: ماسک که اکنون ثروتمندترین شخص جهان است، روز گذشته اطلاعات کاربری خود در بیوی توییتر را به عبارت “بیت کوین” تغییر داد. بعد از این رخداد قیمت بیت کوین به سرعت با جهشی تقریباً ۱۴ درصدی مواجه شد.

صبح جمعه و قبل از تغییر بیو توییتر، ایلان ماسک در توییتی تقریباً متفاوت نوشت:

زمانی که به عقب برمیگردیم، غیرقابل اجتناب است.

هنوز نمیدانیم که ایلان ماسک از به کار بردن کلمه “غیرقابل اجتناب” چه منظوری داشته است.

توییت منتشر شده توسط ایلان ماسک به‌سرعت موردتوجه ۴۳ میلیون فالوئر او قرار گرفت. عده‌ای فکر کردند که این توییت به رشد قیمت دوج کوین ارتباط دارد. روز پنج‌شنبه قیمت دوج کوین با رشد چشمگیر موفق شد رشد ۷۰۰ درصدی داشته باشد. براساس گفته‌ها این رشد قیمت در کمیته وال استریت بتز ردیت و بعد از فعالیت حیرت‌انگیز سهام گیم استاپ صورت گرفت. عده‌ای دیگر هم توییت ماسک را مربوط به بیت کوین دانستند.

درست دو دقیقه بعد ازیکنه ایلان ماسک توییت خود را منتشر کرد، قیمت بیت کوین به یک‌باره افزیش یافت و در ظرف مدت ۳۰ دقیقه ۱۳.۹ درصد با افزایش مواجه شد. در این جهش، قیمت بیت کوین از ۳۲,۱۹۴ به ۳۶,۶۷۰ دلار صعود کرد. این افزایش قیمت در ساعات بعد موجب شد تا قیمت بیت کوین با ثبت رشدی ۲۰ درصدی در روز قبل از آن، به ۳۷,۴۲۰ دلار هم افزایش یابد.

در دسامبر سال ۲۰۲۰، بعد از مطلبی که ایلان ماسک در توییتر خود در رابطه با دوج کوین منتشر کرد، قیمت دوج کوین با ۲۵ درصد رشد مواجه شد. ناگفته نماند که ایلان ماسک قبل از این هم توییت‌های طنزی در رابطه با لوگوی دوج کوین و عبارت “غیرقابل اجتناب” منتشر کرده بود و این موضوع بیانگر این مسئله است که توییتی که او به تازگی منتشر کرده هم می‌تواند در ارتباط با دوج کوین باشد.

این دفعه اولی نیست که یک میلیاردر اسم بیت کوین را به در بیوی اکانت خود در توییتر می‌نویسد. جک دورسی، رئیس توییتر نیز سال قبل همین کار را کرده بود. دورسی همچنین رئیس شرکت اسکوئر نیز هست. اپلیکیشن کش‌اپ که به وسیله اسکوئر گسترش یافت، در حیطه خدمات خریدوفروش ارزهای دیجیتال مشغول به فعالیت است. براساس گزارش‌ها، بیشتر از ۸۰ درصد درآمد کش‌اپ توسط خریدوفروش‌های بیت کوین بدست آمده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *