مسترصراف > ارز دیجیتال > همزمان با ثبات قیمت بیت کوین، آلت کوین‌ها همچنان در حال افزایش‌اند.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

پس از هفت روز از ثبت رکورد قیمتی جدید، قیمت بیت کوین در ۴۸,۰۰۰ دلار باقی ماند . این در وضعیتی است که قیمت آلت کوین‌ها همچنان به جهش خود ادامه دادند.

طبق گزارش دیکریپت، پس از منتشر شدن خبرهای مربوط به خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین به وسیله تسلا و همینطور اخبار مرتبط با تمایل چند شرکت بزرگ به خریداری و مقبولیت بیت کوین، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به رکورد تاریخی جدیدی رسید. اما در چند روز قبل ارزش بیت کوین در حوالی ۴۸ هزار دلار در در تغییر بود و این مجال را در اختیار آلت کوین‌ها قرار داده تا در مسیر صعودی در قرار بگیرند.

قیمت بزرگترین آلت کوین بازار ارزهای دیجیتال یعنی اتریوم امروز در ناحیه ۱,۸۴۰ دلار به معامله می‌رسد و نسبت به روز قبل تا حدی ثبات دارد. اتریوم در هفته گذشته ۱۵ درصد رشد مواجه شده است.

در شبانه‌روز گذشته، قیمت ریپل با کاهش ۲ درصدی به ۰.۶۱ دلار، قیمت کاردانو با کاهش ۴.۷۴ درصدی به ۰.۸۸ دلار و قیمت پولکادات با کاهش ۳.۷ درصدی به ۲۸.۳ دلار پایین آمده است.

اما این ارقامی که میبینیم نشان دهنده عمکلرد خوب این ارزها در هفته گذشته نیست. تمام آلت کوین‌های بزرگ بازار در هفته گذشته رشد قابل‌توجهی داشته‌اند. در هفته جاری، ریپل ۴۴ درصد، کاردانو ۳۷ درصد و پولکادات ۴۷ درصد با رشد مواجه شده‌اند.

سایر کوین‌های صدر جدول نیز عملکرد ملایم اما مثبتی از خود نشان دادند. بالاترین رشد هفتگی به بایننس کوین تعلق دارد. قیمت BNB در ۲۴ ساعت گذشته ۱ درصد با کاهش مواجه شده است ، اما در هفته پیش با ۹۲ درصد رشد به ۱۳۱ دلار صعود کرده است.

قیمت استلار با کاهش ۳ درصدی در روز گذشته و ۴۸ درصد افزایش در هفته اخیر، به ۰.۵۵ دلار جهش داشته است.

در مقابل قیمت لایت کوین در روز قبل ۸ درصد و در هفته گذشته ۴۹ درصد رشد داشته و به ۲۲۲ دلار رسیده است. چین لینک هم عملکرد خوبی داشته و با ۱۲ درصد رشد در روز گذشته و ۴۳ درصد رشد در هفته اخیر، به ۳۴ دلار افزایش یافته است.

دوازدهمین ارز بزرگ بازار ارزهای دیجیتال یعنی دوج کوین با قیمت بازار ۸.۴ میلیارد دلاری، در هفته قبل ۱۹ درصد رشد داشته و با قیمت ۰.۰۶۶ دلار به معامله می‌رسد.  بعد از علاقه نشان دادن تعدادی از افراد مشهور نسبت دوج کوین، قیمت این ارز دیجیتال ناگهان با افزایش مواجه شده است. شناخته شده‌ترین شخصی که باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شد، ایلان ماسک مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا است.

سال جدید چینی و تعطیلات ۱۶ روزه آن که از روز قبل آغاز شده است، تاحدودی موجب کاهش قیمت ارزهای دیجیتال می‌گردد، زیرا سرمایه‌گذاران چینی در این دوره از سال قسمتی از کوین‌های خود را به فروش می‌رسانند. با این وجود، کارشناسان معتقدند که اکنون سهم زیادی از بازار به سرمایه‌گذاران نهادی غربی تعلق دارد و به همین علت، سال نوی چینی‌ها بر قیمت بیت کوین و آلت کوین‌‌ها چندان مؤثر نخواهد بود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *