مسترصراف > ارز دیجیتال > هر ثانیه، به ارزش نیم میلیون دلار در سطح جهان بیت کوین معامله می شود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

سمسون ماو، مدیرکل بخش استراتژی شرکت بلاک‌استریم، با ذکر این نکته که تراکنش‌های بیت کوین در هر ثانیه به ارزش ۵۰۰,۰۰۰ دلار در تبادل است، مدعی شد بیت کوین یک الگوی تازه در سیستم‌های مالی دنیا شمرده می شود.

بر اسا گزارشات کوین تلگراف، سمسون ماو در توییت گذشته خود تمایل داشت تا نظرات در رابطه با بیت کوین را از مفهوم و یا شاخص تراکنش بر ثانیه دور کند و آنها را به سمت الگوی مالی جدیدی که این ارز دیجیتال ایجاد کرده است هدایت کند. او می‌خواهد نگاه ها به بیت کوین به عنوان یک واسطه بدون مجوز برای ذخیره و انتقال ارزش جلب شود.

ماو در تاریخ ۲ دسامبر توییتی را با چنین مضمونی به اشتراک گذاشت:

“بیت کوین در هر ثانیه نیم میلیون دلار در سراسر جهان منتقل می‌کند. ارزش بیت کوین هرگز از تعداد تراکنش‌ها بر ثانیه و یا خرید قهوه با آن نمی‌آید. مسئله مهم ارزش معامله‌شده در ثانیه و یک الگوی مالی جدید است. ارزش معامله‌شده در ثانیه مهم است نه تعداد تراکنش‌های بر ثانیه. بر همین مبنا می توان گفت بیت کوین بی رقیب است.”

تحلیل ماو به این شکل نمایان می کند که مسئله ای که واقعا حائز اهمیت است، ارزش تراکنش های معامله‌شده در ثانیه است و نه تعداد تراکنش‌ها بر ثانیه. ماو کلیپی را در توییتر به اشتراک گذاشت که گویا با استفاده از داده‌های مسئول بخش وبلاگ بلاک‌استریم آماده شده است. او در توییتی نوشت:

“مقیاس‌پذیری بیت کوین بسیار خوب است. یک بیت کوین می‌تواند میزان نامحدودی ارزش ذخیره کند.”

او همچنین برای توضیح در رابطه با ویدیوی منتشر شده از جانب خود افزود:

“این ویدیو با الهام گیری از یک ویدیوی بازاریابی احمقانه ریپل تولید شده است که تعداد تراکنش‌های شت کوین‌شان را با بیت کوین قیاس کرده بودند.”

اطلاعات وب‌سایت مرجع Blockchain.com بیانگر آن است که در تاریخ ۱ دسامبر، ارزش حدودی مجموع تراکنش‌ها بر روی بلاک چین بیت کوین ۴٫۲۶۷ میلیارد دلار برآورد شده؛ در حالی که این عدد در تاریخ ۵ نوامبر به ۵٫۱۵ میلیارد دلار رسید که نزدیک به بالاترین میزان در تاریخ خود بود.

 

ارزش تخمینی مجموع تراکنش‌های بلاک چین بیت کوین از سال ۲۰۰۸-۲۰۲۰
ارزش تخمینی مجموع تراکنش‌های بلاک چین بیت کوین از سال ۲۰۰۸-۲۰۲۰

 

تعداد تراکنش‌های بیت کوین بر ثانیه همواره به‌عنوان نقطه ضعف این ارز دیجیتال یاد شده است. ظرفیت حداکثری تراکنش‌های بیت کوین بر ثانیه در آستانه پایین‌تری نسبت به رقبایش مثل اتر قرار دارد. همیشه پایین بودن محدوده تراکنش‌های بیت کوین بر ثانیه توسط طرفداران بیت کوین کش (BCH)، به‌ویژه راجر ور، زیر تیغ انتقاد بوده است. راجر ور همواره بیت کوین‌کش را ارز بهتری برای پذیرش در خرده‌فروشی و در معاملات کوچک و سطحی معرفی کرده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *