مسترصراف > ارز دیجیتال > نظرسنجی جنجالی ایلان ماسک در توییتر: ارز دیجیتال آینده کره زمین، دوج کوین یا سایر ارزهای دیجیتال همه باهم؟
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ایلان ماسک که ثروتمندترین مرد جهان است و با توییت‌های بحث‌برانگیز اخیر خود در رابطه با ارزهای دیجیتال حسابی بر سر زبان‌ها افتاده است، در حرکت اخیر خود نظرسنجی جدیدی در مورد آینده ارزهای دیجیتال در کره زمین را شروع کرده است که می‌گوید: دوج کوین یا همه ارزهای دیجیتال.

یوتودی گزارش کرد: ایلان ماسک، رئیس کمپانی تسلا و شرکت هوافضای اسپیس‌ایکس، در اکانت توییتر خود طی یک نظرسنجی نظر مردم درباره دوج کوین را پرسید.

ماسک از فالوئرهای حساب خود تقاضا کرد است تا ارز دیجیتال آینده کره زمین را انتخاب کنند. نظرسنجی او با دو مورد انجام می‌شود: ۱) دوج کوین
۲) بقیه ارزهای دیجیتال با هم

تا زمان تنظیم این خبر، اکثر افراد یعنی حدود ۷۰.۵ درصد دوج کوین را انتخاب کرده‌ و ۲۹.۵ درصد هم به مورد دوم را انتخاب نموده‌اند.

دفعه آخری که ایلان ماسک توییت‌هایی در مورد دوج کوین نوشت ، پنجشنبه هفته قبل بود که آن را ارز دیجیتال مردم دانست . بعد از آن، دوج کوین با ۵۰ درصد رشد به ۰.۰۵۹ دلار افزایش یافت.

اما این تغییر و تاثیر ماسک دوام چندانی نداشت و این ارز دیجیتال، بسیار زود با کاهش مواجه گشت. در حال حاضر قیمت دوج کوین ۰.۰۴۹ دلار است.

۲۹ام ژانویه و یک روز بعد از حاشیه‌های پیش‌آمده در مورد سهام گیم استاپ و ممنوعیت خریدوفروش‌های آن در پلتفرم رابین‌هود و چند برنامه دیگر، ایلان ماسک هشتگ بیت کوین را در بیوی توییتر خود منتشر کرد.

بعد از آن او در یک پادکست با طرفداری از ارز بیت کوین ، اظهار کرد که به این ارز دیجیتال علاقمند شده است. تمامی این مسائل موجب شد که بیت کوین حدود ۲۰ درصد با افزایش مواجه شود و از ۳۲,۰۰۰ دلار به حدود ۳۸,۵۰۰ دلار صعود کند.

این دفعه هم شبیه اتفاقی که برای دوج کوین افتاد، تاثیر ماسک پایدار نبود و بیت کوین دوباره به نزدیکی ۳۵,۰۰۰ دلار برگشت.

با این وجود، در چهارم فوریه ماسک شروع به انتشار توییت‌هایی درباره ارز موردعلاقه‌اش یعنی دوج کوین نمود و به دنبال آن هشتگ بیت کوین را از بیوی توییتر خود پاک کرد.

بیت کوین هم‌اکنون در ناحیه ۴۰,۰۰۰ دلار به معامله می‌رسد و با ارزش ۷۴۷ میلیارد دلاری در بازار ، سهم ۶۰ درصدی از بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *