مسترصراف > ارز دیجیتال > معرفی ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس کمپانی خودروی تسلا و چهره مطرح حیطه فناوری، آقای ایلان ماسک، از رئیس ارشدآمازون یعنی جف بزوس پیشی گرفت و به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد. ایلان ماسک قبلاً عنوان کرده بود که ۰.۲۵ واحد بیت کوین دارد.

براساس گزراش ها، ایلان ماسک، مدیرعامل کمپانی‌های بزرگی چون تسلا و اسپیس‌ایکس ، با جلو زدن از جف بزوس، مدیرعامل آمازون موفق شد عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص دهد. شبکه خبری بی‌بی‌سی پنج‌شنبه هفته قبل در گزارشی گفت :

ایلان ماسک در حال حاضر با در اختیار داشتن ثروتی به مبلغ ۱۸۵ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است.

ایلان ماسک، کارآفرین مشهور آمریکا، سال قبل موفق شد ثروت بسیار زیادی برای خود کسب کند. شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی ، روز پنجشنبه بعد از اینکه خبر نشستن ماسک بر صدر جدول ثروتمندترین‌های جهان را اعلام کرد گفت:

ایلان ماسک سال ۲۰۲۰ را در شرایطی استارت زد که ثروتش چیزی در نزدیکی ۲۷ میلیارد دلار بود و  به‌زور می‌توانستیم وی را در لیست ۵۰ میلیاردر برتر جهان قرار ددهیم. با افزایش چشمگیر ارزش سهام تسلا که در سال‌های قبل حداقل ۹ برابر گردید، بیشتر از ۱۵۰ میلیارد دلار به دارایی‌های ماسک اضافه شد.

بعد از سقوط شدید بازار سهام بخاطر انتشار خبر شیوع ویروس دست‌وپاگیر و خطرناک کرونا در ماه مارس سال ۲۰۲۰ سهام کمپانی تسلا در نزدیکی۷۰ دلار مبادله می‌شد. در سال ۲۰۲۱ سهام این خودروساز در سیر صعودی تا ۸۰۰ دلار نیز ادامه یافت، این در شرایطی است که در آگوست ۲۰۲۰ تسلا، سهام خود را تقسیم نمود و بدون افزایش ارزش بازار، تعداد سهام را بالا برد.

ناگفته نماند که ایلان ماسک در فناوری ارزهای دیجیتال نیز فعالیت دارد، اما با این وجود نمی‌توان او را در دایره علاقمندان این حوزه قرار داد. وی قبل از این در دسامبر سال۲۰۲۰ در توییترش نوشته :

بیت کوین نیز مشابه همان چیز مزخرفی است که ارزهای فیات‌اند.

براساس توییتی که ایلان ماسک در مه ۲۰۲۰ منتشر کرد، او صاحب ۰.۲۵ بیت کوین است. همچنین او چندین مرتبه در رابطه با دوج کوین در توییتر مطالبی منتشر کرده و این ارز دیجیتال را مورد تعریف و تمجید قرار داد که البته تا حد زیادی جنبه طنز و کنایه داشت تا تعریف.

مایکل سیلور، رئیس شرکت مایکرو استراتژی که استراتژی‌ای به‌شدت افزایشی در رابطه با بیت کوین دارد، قبل از این به ایلان ماسک پیشنهاد کرده بود که با ثروتی که در تسلا دارد بیت کوین خریداری کند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *