مسترصراف > ارز دیجیتال > مسدود شدن تراکنش‌های مربوط به بیت کوین در بریتانیا توسط بانک HSBC
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق اعلامیه بانک HSBC، یکی از بزرگترین بانک‌ها در بریتانیا، تراکنش‌های مربوط به بیت کوین را مسدود کرده است و امکان فعالیت نمی‌دهد.

خبرگزاری تایمز منتشر کرد که بانک HSBC که از بزرگترین بانک‌ها در بریتانیا محسوب می‌شود، اجازه برداشت سودهایی که توسط افزایش چند روز گذشته قیمت بیت کوین حاصل شده است را نمی‌دهد. این موضوع در وضعیتی پیش آمده که سایر بانک‌های بزرگ هم کارت‌های اعتباری که با آنها بیت کوین خریده شده است را نمی‌پذیرند.

مجری برنامه کریپتوتریدر، رن نوینر، که برنامه‌اش از شبکه سی‌ان‌بی‌سی پخش می‌شود، در برنامه‌اش گفت که بانک‌ها با مسدود کردن تراکنش‌های مربوط به ارزهای دیجیتال، خود را از رقابت بیرون می‌کشند.

در سال‌های قبل، تعداد زیادی از بانک‌های شناخته شده انگلیسی، در صدد به وجود آوردن محدودیت‌ها و ممنوعیت‌هایی در حیطه فعالیتی ارزهای دیجیتال بودند. بر اساس خبرهای منتشر شده ، از جمله بانک‌هایی که حساب‌های تجاری‌ای را که با صرافی ارزهای دیجیتال تراکنش داشتند بسته‌اند، بانک‌های HSBC و بارکلیز هستند. یکی از دلایلی که این بانک‌ها در توجیه محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ایجاد شده مطرح می‌کنند نگرانی‌ها از انجام جرایمی است که پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم ممکن است ایجاد کنند.

موضوع جالب‌توجه این است که براساس اطلاعات شبکه مقابله با جرایم مالی آمریکا که دستش در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ رو شد، بانک‌هایی مثل جی‌پی‌مورگان، HSBC‌ و چند بانک مشهور دیگر پول‌شویی حدود ۲ تریلیون دلار را تسهیل نمودند.

طبق گفته‌های دنی اسکات، رئیس ارشد صرافی کوین کرنر، بانک‌هایی که قبل از این استراتژی منفی در برابر بیت کوین در پیش گرفته بودند، مشغول تغییر این استراتژی‌ها هستند. او در این رابطه عنوان کرد:

چند وقتی است که بانک‌ها ایجاد محدودیت برای برداشت سود بیت کوین‌ها کنار گذاشته‌اند. بنظر من که بانک‌ها در اندیشه کنار آمدن با بیت کوین هستند. تا زمانی که منشأ سرمایه‌ها دست نخورده باشد، مشکلی ایجاد نمی‌شود.

قیمت بیت کوین طی ساعات گذشته با افت شدید از ۴۰,۰۰۰ دلار تا محدوده ۳۳,۰۰۰ دلار سقوط کرده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *