مسترصراف > ارز دیجیتال > مسترکارت طی اعلامیه‌ای عنوان کرد که پذیرای ارزهای دیجیتال خواهد بود
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق اعلامیه اخیر مسترکارت گفته شد که تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی، از ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد. درحال حاضر خبر نداریم که مسترکارت از چه ارزهایی در شبکه خود حمایت خواهد نمود.

The Block گزارش کرد، مسترکارت در وبلاگ رسمی خود نوشت:

هر عقیده‌ای که در رابطه با ارزهای دیجیتال در سر بپرورانید، چه طرفدار پروپاقرص آن باشید و چه از دشمنان آن باشید واقعیت این است که این سرمایه‌های دیجیتال در دنیای پرداخت‌ها مشغول تبدیل به یک بخش مهم هستند.

در قسمت دیگری از اعلامیه مسترکارت گفته شد :

برای آینده ارزهای دیجیتال و پرداخت‌ها خودمان را آماده می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که امسال مسترکارت حمایت مستقیم از بعضی از ارزهای دیجیتال را در شبکه خود شروع می‌نماید. این رخداد تغییری مهمی است که کوشش فراوانی می‌طلبد.

در حال حاضر نمی‌دانیم که مسترکارت از کدام ارزهای دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد . مسترکارت در این رابطه گفت:

در رابطه با اینکه از کدام دارایی‌هایی پشتیبانی خواهیم نمود، تحلیل‌های زیادی را به انجام خواهیم رساند. افززودن ارزها بر اساس اصول‌مان در رابطه با ارزهای دیجیتال است. این مسائل روی حقوق مصرف‌کننده و تطابق با قوانین تمرکز دارد.

مسترکارت در اعلامیه دیگر عنوان کرد که استیبل کوین‌ها در بین ارزهای دیجیتال پشتیبانی‌شده این مؤسسه قرار خواهند گرفت. این مؤسسه در این رابطه گفت:

به‌وضوح باید گفت که همه‌ی ارزهای دیجیتال در شبکه ما موردحمایت قرار نخواهند گرفت. در مدت اخیر استیبل کوین‌ها قانون‌گذاری‌شده‌تر و قابل‌اتکاتر ظاهر شدند، از طرف دیگر صدها دارایی‌های دیجیتال دیده می‌شود که هنوز باید روی انطباق با قوانین خود کار کنند تا با اصول ما سازگاری داشته باشند. ما منتظریم که مصرف‌کنندگان و اکوسیستم، به‌عنوان یک واحد، به‌سوی دارایی‌هایی سوق داده شوند که ایمنی و اعتماد را عرضه می‌دارند. این موارد تمامی ارزهای دیجیتال مهمی هستند که انتظار داریم وارد شبکه خود نماییم.

قبل از اعلام اقدامات تازه‌ی مسترکارت، فعالیت‌های این شرکت در حیطه ارزهای دیجیتال، پیرامون خدمات کارتی دور می‌زند. برای مثال، مسترکارت شرایطی را به‌وجود آورده بود که کاربران قادر بوند با به‌کارگیری ارزهای دیجیتال به وسیله کارت‌خوان‌ها خرید کنند. ناگفته نماند که در این شیوه، متقاضیان، ارزهای دولتی را به جای ارزهای دیجیتال دریافت می‌کردند. مسترکارت در این رابطه عنوان کرد:

ماهیت برخورد ما در رابطه ارزهای دیجیتال به‌وضوح مشخص است: موضوع ما انتخاب است. منظور مسترکارت این نیست تا به شما بگوید به‌تدریج ارزهای دیجیتال را مورداستفاده قرار دهید. نظر ما این است که برای مشتریان، کسب‌وکارها و فروشندگان این شرایط را ایجاد کنیم که به طرف ارزش دیجیتال قدم بردارد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *