مسترصراف > ارز دیجیتال > مرغداری‌ها به به مرکز استخراج بیت کوین تبدیل شده اند
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفته است که افرادی با نصب دستگاه در مکان‌هایی مانند مرغداری‌ها، آن‌ها را به کارخانه تولید ارزهای دیجیتال تبدیل کرده‌اند. در حالی که کارشناسان این حوزه معتقدند این کار امکان‌پذیر نیست.

فریدون عباسی‌ دوانی، رئیس کمیسیون انرژی مجلس،مدعی شده بود که بعضی از افراد با نصب دستگاه ماینر در مکان‌هایی مانند مرغداری و گاوداری آنها را به کارخانه تولید ارزهای دیجیتال تبدیل کرده‌اند. وی خواستار نظارت بیشتر بر این واحدها شد، چراکه انجام چنین اقداماتی در واحدهای مرغداری یا گاوداری مشکلات متعددی را ایجاد کرده است. از سوی دیگر، به‌گفته کارشناسان، استخراج بیت کوین در مرغداری و گاوداری‌ها امکان‌پذیر نیست، چراکه سطح مصرف برق و اینترنت این واحدهای تولیدی مشخص است و تغییر ناگهانی در مصرف این دو فاکتور به‌وضوح تغییر کاربری را نشان می‌دهد. به ویژه فعالیت‌هایی مانند استخراج ارزهای دیجیتال که مصرف برق و اینترنت را به شکل قابل توجهی افزایش می‌دهد.

حبیب اسدالله نژاد، نایب رئیس کانون مرغداران گوشتی، درباره امکان نصب دستگاه ماینر در مکان‌هایی مانند مرغداری و گاوداری و تبدیل آنها به کارخانه تولید ارزهای دیجیتال گفت:

امکان این نوع تغییر کاربری در مرغداری و گاوداری‌ها با توجه به سطح مشخص مصرف برق و اینترنت تقریباً صفر است.

وی یادآور شد:

واحدهای مرغداری و گاوداری جزو فعالیت‌های تولید با مصرف برق و اینترنت زیاد نیستند و هر نوع تغییر کاربری که منجر به افزایش قابل توجه میزان مصرف آن‌ها شود به‌راحتی قابل تشخیص است.

اسدالله نژاد معتقد است آنچه در حال رخ دادن در واحدهای مرغداری است، نه تغییر کاربری بلکه تعطیلی خزنده آن‌ها است.

وی ادامه داد:

افزایش هزینه تولید و بازار بی‌ثبات بسیاری از مرغداران را به فکر تعطیلی یا کاهش ظرفیت تولید انداخته است.

اسدالله نژاد همچین از افزایش تعداد آگهی‌های واحدهای مرغداری آماده اجاره خبر داد.

به گفته نائب رئیس کانون مرغداران گوشتی؛ به دلیل تغییر نکردن مشخصات مالک مرغداری در پروانه تولید در هنگام اجاره واحد، نمی‌توان آمار دقیقی از تعداد واحدهای اجاره رفته داد. اسدالله نژاد اظهار کرد:

برخی از مرغداران نیز به دلیل عدم توان مالی واحدهای خود را با زنجیره‌های تولید به اشتراک گذاشته‌اند که این هم نوعی اجاره دادن واحد تولیدی محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *