مسترصراف > ارز دیجیتال > مدیر کل ریپل نت: دوران بی رقیب بودن بیت کوین رو به اتمام است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یکی از مدیران شرکت ریپل، آشیش بیرلا (Asheesh Birla)، در مصاحبه جدید خود گفته است دورانی که مردم فقط بیت کوین را به‌عنوان یک ارز دیجیتال می‌شناختند دیگر به پایان رسیده است. براساس گزارش های منتشر شده در کوین تلگراف، آشیش بیرلا در مصاحبه ای با لند آکادمی (Lend Academy)، که در تاریخ 5 نوامبر انجام شده بود، بیت کوین را جایگزین بسیار خلاقانه و نوآورانه برای طلا خوانده است. او همچنین در ادامه به این گریزی بر این نکته زد که سال 2020 به ما ثابت کرد که شرایط برای جولان سایر ارز های دیجیتال فراهم است.

او بر این باور است که بیت کوین نسبت به توسعه نقش خود در پرداخت‌ها بی تفاوت بوده است. طبق گفته های وی، از این جهت که پروژه‌های سایر ارزهای دیجیتال کاربرد‌های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند، نمی‌توان گفت که حکمرانی مطلق بیت کوین همچنان به قدرت خود، ماندگار بماند. او در ادامه صحبت هایش افزود:

“بنده معتقدم دورانی که مردم فقط بیت کوین را به عنوان ارز دیجیتال می‌شناختند به پایان رسیده. یقینا در آینده دارایی‌های دیجیتال بسیار زیادی به وجود می‌آیند و دارایی‌های سنتی بیشتری در قالب توکن‌ها، به دارایی‌های دیجیتال تبدیل خواهند شد.

بیرلا معتقد است که شرایط رو به افزایش بازار پس از سقوط بزرگ سال 2018 در حال بازگشت است. با این حال قیمت ریپل از آن زمان تا‌کنون تحرک چندانی نداشته است. او در این مورد خاطرنشان کرد:

“من سرمایه‌گذاران خطر‌پذیر و و اهل ریسک و کارکشته بازار ارز دیجیتال را به میزان سال 2017 مشتاق و پرعلاقه نمی‌بینم. به عقیده من در نوآوری‌های انجام شده در فضای ارز دیجیتال نیز پیشرفت محسوسی دیده نمی‌‌شود.”

هنگامی که مدیر ارشد ریپل به بیان نظرات خود پرداخت، قیمت ریپل تنها 0.25 دلار بود. درحالی که در هفته اخیر قیمت ریپل با رشدی 300 درصدی به 0.92 دلار رسید، هرچند که بلافاصله با کاهش قیمت 30 درصدی مواجه شد.

کریس لارسن، پایه گذار شرکت ریپل و برَد گارلینگهاس، مدیر‌عامل این شرکت، با اعتراض و انتقاد از نبود شفافیت در قوانین نظارتی ایالات متحده آمریکا در رابطه با فعالیت‌های ریپل، اعلام کردند که از این چالش‌ها خسته شده‌اند. در ماه پیش یوشیتاکا کیتائو، مدیر‌عامل هولدینگ اس‌بی‌آی (SBI) و یکی از اعضای هیئت‌مدیره ریپل، اعلام کرد که این شرکت احتمالا در‌حال بررسی امکان انتقال مرکز پرداخت‌های مبتنی بر بلاکچین خود به ژاپن است. لارسن معتقد است که مقامات و مسئولان آمریکایی در حال اجرای قوانین از طریق «اهرم فشار قانونی» هستند. به‌گفته او، این مقامات برای نسل بعدی سیستم‌های اقتصادی در سطح جهانی نه تنها آماده نیستند، بلکه بسیار عقب‌تر از جایی که مورد انتطار است قرار دارند.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *