مسترصراف > ارز دیجیتال > مدیرعامل توییتر گفت: مناسب‌ترین مدل برای آزادی بیان در اینترنت مدل بیت کوین است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیرعامل توییتر، جک دورسی، در توییتری با اشاره به طرفداری‌اش از مسدودکردن حساب پرزیدنت ترامپ در توییتر، از مدل غیرمتمرکز بیت کوین تعریف نمود.

جک دورسی در نوشته‌های ۱۳ بخشی خود در توییتر، با توضیحاتی برای علت بستن اکانت کاربری ترامپ در توییتر، اظهار کرد که این کار برای توییتر بهترین تصمیم ممکن بوده است.

اکانت‌های ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در پلتفرم‌های اجتماعی توییتر، فیس‌بوک،‌ اینستاگرام و یوتیوب بسته شده است. این رخدادها بعد از آنکه او از طرفدارانش تقاضا کرد که در اعتراض به نتیجه انتخابات در مقابل ساختمان کنگره تجمع کنند پیش آمد. این تجمع که به تقاضای ترامپ انجام شد منجر به مرگ ۴ نفر شد. این شبکه‌های اجتماعی با اتهام اینکه ترامپ با استفاده از شبکه‌های آنها موجب ایجاد خشونت شده است حساب‌های او را مسدود کردند.

این در وضعیتی است که جک دورسی ضمن توضیحاتی درباره این حرکت توییتر، آن را مهم‌تر از آنچه که هست می‌پندارد . طبق گفته‌های وی، مسدودکردن اکانت کاربری دونالد ترامپ مؤلفه‌های زیاد و قابل‌لمسی دارد. طبق اظهارات او، علیرغم اینکه برنامه اصلی شرکتش فقط یک برنامه تجاری در مسیر راهبردهای شرکت بوده است، ولی می‌شود آن را تا حدودی محدودسازی دسترسی از جانب دولت‌ها دانست.

طبق توضیحات دورسی او دوست نداشت تا تصمیم یکطرفه توییتر به سرکوب اینترنت آزاد جهانی منجر شود. به اعتقاد او مدل غیرمتمرکز بیت کوین یک روش بهتر برای وصول به کنترل و نظارت بر اینترنت در آینده خواهد بود. او در ادامه توییتش نوشت:

بیت کوین به ما می‌گوید که اینترنت چه می‌خواهد و با گذشت زمان این نشانه‌ها هرچه بیشتر خواهد شد.

دلیل اصلی که موجب می‌شود تا این اندازه به بیت کوین علاقمند باشم، مدلی است که دارد، یعنی یک تکنولوژی اینترنت بنیادی که بدون کنترل و تأثیر شخص یا نهادی روی آن، در حال فعالیت است.

دورسی برای دنبال‌کنندگان صفحه‌ی خود نوشت که توییتر به‌طور پیوسته مشغول حرکت به‌سوی آینده‌ای غیرمتمرکز است. او در این رابطه نوشت:

توییتر مواد موردنیاز یک طرح خلاقانه در رابطه با استانداردی غیرمتمرکز برای شبکه‌های اجتماعی را تأمین کرده است.

رئیس توییتر گزارش شکایت دوم مجلس نمایندگان از ترامپ را نیز با دیگر توییت‌های خود به انتشار رساند که این توییت حدود ۴۱۰۰۰ بار لایک شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *