مسترصراف > ارز دیجیتال > مایکل بار مشاوره سابق ریپل در منصب جدید ریاست اداره کنترل‌کننده ارزی آمریکا قرار خوهد گرفت.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ظاهراً جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا در صدد است یکی از رؤسای سابق صنعت ارزهای دیجیتال یعنی مایکل بار را به‌ سِمَت رئیس اداره کنترل‌کننده ارزی آمریکا برگزیند. مایکل بار قبلاً مشاور ارز دیجیتال ریپل بوده است. این اخبار توسط ژورنال وال‌استریت منتشر شد.

براساس گزاراشات احتمالاً یکی از اعضای سابق هیئت‌مدیره ریپل بر منصب ریاست این اداره خواهد نشست. اداره کنترل‌کننده ارزی آمریکا یکی از مراکز قانون‌گذاری بسیار مهم در بخش مالی است.

گزارشات ارائه شده می‌گویند که اکثر فعالان صاحب‌نظر، بر این عقیده‌اند که جو بایدن، باید مایکل بار مدیر اسبق وزارت خزانه‌داری را به منصب مهم نظارت بر بانک‌های ملی انتخاب کند. رئیس کنترل‌کننده ارز به‌عنوان مدیر سیستم بانکداری فدرال فعالیت نموده و مدیرعامل اداره کنترل‌کننده ارزی به حساب می‌آید. ژورنال وال‌استریت این منصب را به‌عنوان یکی از قدرتمندترین قانون‌گذاران حوزه بانکداری می‌داند و می‌گوید:

اداره کنترل‌کننده ارزی بر تعداد زیادی از سرپرست‌های بانکی که در مؤسسات مالی گسترده آمریکا استقرار دارند نظارت نموده و کسی که این جایگاه منصوب شود تبدیل به قدرتمندترین قانون‌گذاران در صنعت بانکی خواهد شد.

این تصمیم هنوز حکم رسمی نگرفته است و وال‌استریت ژورنال هم موفق نشد این خبر را با گرفتن اطلاعاتی از مسئولان کاخ سفید، وزارت خزانه‌داری و مایکل بار تأیید نماید.

اگر این خبر تأیید شود، مایکل بار بعد از بریان بروکس دومین نفری خواهد بود که با دارا بودن تجربیاتی در صنعت ارزهای دیجیتال به یکی از پست‌های مهم دولتی منصوب می‌شود. ناگفته نماند که برایان بروکس از رؤسای اسبق صرافی کوین بیس، هفته قبل بعد از گذشت هشت ماه، از منصب خود به‌عنوان مدیر اداره کنترل‌کننده ارز در دولت ترامپ استعفانامه خود را امضا کرد.

مایکل بار در سال ۲۰۱۵ به منصب یکی از اعضای هیئت مشاوران ریپل‌لَبز انتخاب شد. همان موقع‌ها بود که او شروع به بدعت‌گذاری‌هایی در این حوزه کرد و به آن تمایل فراوانی نشان می‌داد و در مورد همین عنوان کرده بود:

تکنولوژی پرداخت جهانی ما خیلی قدیمی شده و جدید نیست. به‌نظر من ایجاد سیستم جدیدی در فرآیند پرداخت قادر خواهد بود کمکی به ایجاد یک سیستم مالی امن‌تر، کمتر کردن هزینه‌ها و ارتقای دسترسی و کارایی مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها به‌طور مساوی باشد.

دولت جو بایدن قصد دارد (مهرسا برادران Mehrsa Baradaran) استاد حقوق دانشگاه کالیفرنیا را به این سمت منصوب کند. همینطور گری گنسلر که در صنعت ارزهای دیجیتال فرد آگاهی است، از دیگر گزینه‌های دولت جو بایدن برای ریاست کمیسیون بورس و اوراق بهادار است. مدیر فعلی کمیسیون معاملات آینده آمریکا نسبت به رئیس سابق این حوزه، در رابطه با تمرکززدایی و دیجیتال‌سازی، روند امیدوارکننده‌تری در پیش گرفته است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *