مسترصراف > ارز دیجیتال > مانی گرام، بزرگترین شرکت ریپل اعلام کرد که هرگز از XRP استفاده نکرده است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از شرکت ریپل و مدیران ارشد این شرکت، مانی‌گرام،‌ بزرگترین شریک تجاری ریپل، خبر داده است که هیچ‌وقت از خدمات نقدینگی XRP و ریپل استفاده نکرده است.

طبق گزارشات کریپتواسلیت، به نظر می‌رسد مشکلات ریپل که پس از شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا گریبان این شرکت را گرفته است، تمامی ندارد؛ مانی‌گرام که در حوزه پردازش تراکنش‌ها فعالیت دارد، اعلام کرده است که هیچ‌وقت از خدمات نقدینگی ریپل، ریپل نت و XRP‌ استفاده نکرده است. این در حالی است که ریپل بارها بر همکاری گسترده با مانی‌گرام از سال ۲۰۱۹ تأکید کرده است. مانی‌گرام در بیانیه خود نوشته است:

“مانی‌گرام از پلتفرم نقدینگی آنی ریپل یا ریپل نت برای نقل‌وانتقالات مستقیم سرمایه‌های کاربران، به‌صورت دیجیتالی یا غیردیجیتالی، استفاده نمی‌کند. به‌علاوه، مانی‌گرام در شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار هیچ جایگاه و نقشی ندارد.”

مانی‌گرام جولای سال ۲۰۱۹ یک قرارداد تجاری با ریپل منعقد کرد. یکی از بندهای این قرارداد مربوط به استفاده از پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاک چین برای نقل‌وانتقالات خارجی است. در این پلتفرم می‌توان ۴ ارز مختلف را خرید و فروش کرد.

این کسب‌وکارها به‌صورت مستقیم از XRP‌ استفاده نمی‌کنند، اما بر اساس بلاک چین مخصوص ریپل کار می‌کنند. کارمزدهای کم، سرعت بالا و انتقالات برون‌مرزی از جمله دلایل استفاده از بلاک چین اختصاصی ریپل است.

مانی‌گرام در اطلاعیه خود، ضمن اشاره به این مسئله که هنوز چیزی در ارتباط با پرونده ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار به این شرکت بیان نشده است،‌ نوشته است:

“در حال حاضر هیچ سندی در ارتباط با پیامدهای قرارداد تجاری با ریپل به ما ابلاغ نشده است، اما همچنان با وجود پیشرفت پرونده، به‌دقت این تغییرات را رصد خواهیم کرد.”

قبلا این خبر منتشر شده بود که ریپل معمولا برای این سبک همکاری‌های تجاری، پول پرداخت می‌کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با شکایت کردن از ریپل، این شرکت را متهم کرده است که ۱.۳ میلیارد دلار توکن XRP را به‌صورت اوراق بهادار ثبت‌نشده به فروش رسانده است.

در قسمت دیگری از اتهامات زده شده به ریپل ذکر شده است که این شرکت با پرداخت پول به صرافی‌ها در صدد پامپ قیمت ریپل بوده است. این کار با مهیا کردن حجم بالای معاملات برای برخی جفت ارزهای ریپل انجام می‌گرفته تا جذابیت بیشتری برای معامله‌گران داشته باشد. گفته می‌شود که ریپل برای اضافه‌شدن به فهرست ارزهای پشتیبانی‌شده صرافی‌ها هم پول پرداخته است.

این شکایت برد گارلینگهاوس و کریس لارسن را هم سیبل خود قرار داده است. اتهام آنها دریافت ۷۰۰ میلیون دلار سود از طریق فروش غیرقانونی اوراق بهادار عنوان شده است.

از زمان انتشار این اخبار شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، قیمت ریپل تقریبا ۵۰ درصد کاهش یافته است. در این بین، برخی از صرافی‌ها هم ریپل را از فهرست ارزهای خود، به‌صورت موقت و دائم، حذف کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *