مسترصراف > ارز دیجیتال > ماجرای فروش زودهنگام بیت کوین و ضرر ۱.۳ میلیارد دلاری!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یکی از فعالان کهنه‌کار بیت کوین، بخاطر اینکه ۵۵,۰۰۰ واحد از بیت کوین خود را خیلی زود به فروش رساند، بسیار ابراز پشیمانی کرد. طبق گفته‌ی او اگر آنها را نمی‌فروخت، در حال حاضر یکی از میلیاردرها محسوب می‌شد.

کوین تلگراف گزارش کرد، مارتی مالمی، از کهنه‌کاران و بسط‌دهندگان اولیه بیت کوین که دیگران او را با نام مستعار سیریوس می‌شناسند، در مصاحبه اخیر خود به توضیح و بررسی داستان بیت کوین‌هایش پرداخت.

مالمی در توییتر خود اظهار کرد که طی سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ و دقیقا همان موقعی ارزش بیت کوین تقریباً حدود صفر بود، به استخراج ۵۵,۰۰۰ واحد از این ارز دیجیتال پرداخته بود. به گفته‌ی او در اکتبر سال ۲۰۰۹ و موقعی که ارزش بیت کوین تنها  ۵ دلار بود، ۵,۰۵۰ بیت کوین خودر را به فروش رساند و در یک صرافی ۳۰,۰۰۰ بیت کوین دیگر را هم از دارایی‌های خود خارج کرد. طبق گفته‌های او آن موقع‌ها هیچ صرافی بدردبخوری در دسترس نبود و به‌خاطر همین، کارهایش را در دسترس‌ترین صرافی موجود انجام داد. او در توییتر خود نوشت:

برنامه‌ام این بود که مابقی بیت کوین‌هایم را هودل کنم، اما بخاطر اینکه در سال ۲۰۱۲ یافتن شغل مناسب، بیشتر از آنکه فکرش را می‌کردم طول کشید، بالجبار بیت کوین‌هایم را به قیمت بسیار کم که حدود ۵ دلار بود فروختم. از آن موقع پس‌انداز بیت کوین‌هایم در نوسان بود. مقدار ناچیزی از آن‌ها مانده است ولی در طی این سال‌ها سود بدی نکرده‌ام.

از مهمترین سرمایه‌گذاری‌های مالمی می‌توان به فروش ۱۰,۰۰۰ بیت کوین در سال ۲۰۱۱ و خرید یک آپارتمان در هلسینکی اشاره کرد، که درباره‌ی آن در توییترش نوشت:

درحال حاضر احتمالا از گران‌ترین استودیوها در جهان به شمار می‌رود.

اگر مالمی همچنان ۵۵,۰۰۰ بیت کوین خود را به فروش نرسانیده بود، با وجود قیمت ۲۴,۰۰۰ دلاری بیت کوین، درحال حاضر ۱.۳ میلیارد دلار سرمایه را از آن خود کرده بود. ناگفته نماند که او ادعا میکند هرگز با پشیمانی “جدی” در این رابطه مواجه نشده است. او گفت :

احتمالاً سختی آن به این اندازه‌ که به نظر می‌رسد، نیست. به این شکل نبوده که یک شبه ۱ میلیارد دلار را از کف خارج کنم. به غیر از موفقیت بیت کوین، ازینکه در سن ۲۱ سالگی خانه‌ای برای خودم خریدم بسیار خوشحال بودم. احتمالاً به دلیل فرهنگ فنلاندی و فکری ایده‌آل‌گرایانه و بی‌تجربه‌گی در دوران زندگی، هرگز برنامه‌ای برای پول درآوردن نداشته‌ام. این شرایط اتفاقی موقعی که ساتوشی از من تقاضا کرد که اقدام به اجرای نودم کنم تا بقیه هم بتواند متصل شوند، پیش آمد.

مالمی تنها کسی نیست که در حوزه ارزهای دیجیتال شهرت دارد که از روی نیاز ارزهای دیجیتال خود را در قیمت‌های ناچیز به فروش رسانده است. در ماه اکتبر سال جاری، دیوید شوارتز ، در گفتگویی اظهار کرد که ۴۰,۰۰۰ اتر خود را موقعی که ارز اتریوم تنها ۱ دلار بود به فروش رساند. او در ادامه گفت که این تصمیم را به همراه همسرش و به‌منظور مدیریت ریسک اجرایی کرده بود. اگر او اترهای خود را نمی‌فروخت حالا باوجود قیمت ۶۰۰ دلاری اتریوم، به ۲۶ میلیون دلار ثروت می‌رسید.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *