مسترصراف > ارز دیجیتال > قیمت بیت کوین به شدت سقوط کرد و به ۳۴,۵۰۰ رسید.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

قیمت بیت کوین بعد از جهش‌های مکرر در روزهای گذشته، چند ساعت قبل با اصلاحی قابل توجه به عدد ۳۴,۵۰۰ دلار سقوط کرد.

بر اساس گزارشات، پادشاه ارزهای دیجیتال که هفته پیش توانسته بود تا اوج تاریخی ۴۲,۰۰۰ را ثبت کند، با شروع هفته جدید سال نو میلادی با اصلاحات قابل‌توجهی همراه شد. در این اصلاح که طی چندساعت صورت گرفت، قیمت بیت کوین از حوالی ۴۰,۰۰۰ دلار تا ۳۴,۵۰۰ دلار پایین آمد. هم‌اکنون هر واحد بیت کوین در نزدیکی ۳۵,۲۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرند.

موضوع جالب‌توجه در این شرایط، تفاوت فاحش قیمت بیت کوین در صرافی‌های آنی و ایستگاه‌های قراردادهای آتی است. آن طور که پیداست بالارفتن فشار فروش از طرف معامله‌گران در صرافی‌های آنی از دلایل اصلی این کاهش قیمت باشد. از طرف دیگر، این واگرایی، وضعیتی را به‌وجود آورده تا معامله‌گران آتی امیدشان را به برگشت قیمت از دست ندهند.

آنطور که پیداست قیمت بیت کوین در پلتفرم‌های آتی با قیمت صرافی‌های آنی در یک راستا قرار گرفته است و علت آن هم مبلغی که از سوی موقعیت‌های خرید یعنی لانگ به موقعیت‌های فروش یعنی شورت پرداخت می‌شود است.

تعداد زیادی از تحلیل‌گران و معامله‌گران در بازار بر این عقیده‌اند که هیجانات زیادی در محدوده این نوسانات وجود دارد. به گفته یکی از همین تحلیل‌گران قیمت کنونی بیت کوین، همان قیمتی است که این ارز دیجیتال ۴ و ۵ روز قبل در آن قرار گرفته بود.

به اعتقاد بعضی دیگر از تحلیل‌گران نوسانات کنونی به وجود آمده، نشانگر تثبیت فشار خرید در قسمت‌های پایینی کانال قیمتی فعلی است. به نظر آنها این فشار خرید، موجب ثبات قیمت خواهد شد. یکی از تحلیل‌گران مطرح توییتر با نام دون آلت، با لحن کنایه‌آمیزی در توییترش نوشت:

بیت کوین حدود ۲۰ درصد سقوط کرد و به قیمتی رسید که از چهار روز قبل تا به الان دیده نشده بود.

این اتفاق به حدی عجیب بود که همه ما واقعیت را نادیده گرفته‌ایم.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *