مسترصراف > ارز دیجیتال > قیمت بیت کوین به زیر 19,000 دلار رسید
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعداز اصلاح روز گذشته، ارزش بیت کوین، امروز به همان حدودی رسیده است که بسیاری از کارشناسان منتظرش بودند. به گزارش دیکریپت، بیت کوین در روز گذشته با سقوطی 1,000 دلاری، به 18,300 دلار رسید. بعد از این کاهش شاهد اصلاح قیمت بودیم و اکنون هر واحد بیت کوین در محدوده 18,900 دلار خرید و فروش می‌شود. در این میان سؤال اصلی اینجاست که دیروز چه اتفاقاتی رخ داد و دلیل آن چه بود؟

چارلز بووارد،‌ تحلیل‌گر کوانتوم اکونومیکس، باور دارد که پس از ثبت اوج قیمت، معامله‌گران در پی برداشت سود هستند و همین مسئله باعث سقوط قیمت می‌شود. او در ادامه صحبت‌های خود ضمن بیان این موضوع که کاهش بیشتر قیمت برای صعود بیشتر لازم است، خاطرنشان کرد:

“اگر برایتان سوال پیش آمده که آیا قیمت بیت کوین اصلاح بیشتری خواهد داشت، باید بگویم که بله. بیت کوین پرنوسان است و صعودهای شدید، طبیعتاً انگیزه‌ای برای فروش خواهند بود و از همین رو، بازگشت قیمت خواهیم داشت.”

در جهش صعودی سال 2017 هم قیمت بیت کوین پس از ثبت اوج تاریخی خود، اصلاح شد. 8 دسامبر 2017، زمانی که تنها 10 روز به ثبت اوج تاریخی پیشین بیت کوین باقی مانده بود، قیمت این ارز دیجیتال به محدوده 13,630 دلار کاهش یافت. مدتی بعد و در عرض 2 روز، قیمت بیت کوین به 18,268 دلار جهش کرد. این را نباید فراموش کرد که قیمت بیت کوین پس از ثبت اوج تاریخی قبلی خود، چنان سقوطی را تجربه کرد که احیای آن 3 سال به طول انجامید.

اریک وال، مدیرکل بخش سرمایه‌گذاریِ ارزهای دیجیتال آرکین استس،‌ فکر می کند که «معامله‌گران مضطرب بازار» باعث سثوط قیمت شدند. وال معتقد است که این معامله‌گران بدون اطلاع از زمان اصلاح بیت کوین، برای آنکه ضرر نکنند اقدام به فروش بیت کوین‌های خود کردند. او در ادامه با بیان این مسئله که ترس تنها فاکتوری نیست که در از وضعیت فعلی معامله‌گران استفاده می‌کند، گفت:

“برخی هم هستند که کار خود را از روی مدل‌های مالی پیچیده خودشان دنبال می‌کنند. برخی به الگوهای تحلیل‌های تکنیکال زل زده‌اند. سقف‌های دو قلو و بولینگرباندز (Bollinger bands) از جمله از الگوها هستند که معامله‌گران برای پیش‌بینی قیمت استفاده می‌کنند. این در حالی است که بسیاری از همین معامله‌گران یقین دارند که باید هر چه استراتژی‌های آنها به آنها می‌گوید تبعیت کنند.”

تیم رینی،‌ مدیرعامل شرکت گرینیج جنریشن، در مصاحبه خود ذکر کرد:

“عادی به نظر می رسد که معامله‌گران تصمیمات احساسی بگیرند؛ چراکه قیمت به محدوده‌ای وارد می‌شود که پیش‌تر در آنجا نبوده است. در کوتاه‌مدت توقع کاهش موقتی قیمت دارم اما همچنان معتقدم که در بلندمدت اوج‌های قیمتی جدید ثبت می‌شود.”

پرسش اصلی اینجاست که اوج قیمت بیت کوین به ثبت رسیده است یا همچنان باید برای ثبت سقف جدید حاکم ارزهای دیجیتال منتظر باشیم. وال معتقد است که قیمت بیت کوین رکوردهای جدیدی را از خود به ثبت خواهد رساند.او در این باره ذکر کرد:

“نمی‌توانم بگویم در کف قیمت قرار داریم یا نه، اما کند کردن روند بازار ارزهای دیجیتال تلاش زیادی می‌طلبد. انتظار دارم کاهش قیمت خیلی سریع و شدید باشد. وقتی که کف قیمت واقعی و شدید را ببینیم، احتمالا از سطوح قیمتی بسیار بالاتری خواهد بود.”

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *