مسترصراف > ارز دیجیتال > قیمت بیت کوین با عملکردی خارق العاده به ۳۷,۰۰۰ دلار رسید.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

قیمت بیت کوین در ادامه ثبت رکوردهای دیوانه‌وار خود در سال جدید میلادی، چند ساعت قبل از ۳۷,۰۰۰ دلار عبور کرد و موفق به ثبت رکورد جدیدی شد.

کوین دسک گزارش کرد، قیمت بیت کوین طی شبانه‌روز قبل ۶.۴ درصد رشد داشت و توانست به قیمت ۳۷,۴۱۸ دلار برسد. این افزایش ناگهانی بعد از اینکه بیت کوین موفق شد با موفقیت مرز ۳۶,۰۰۰ دلار رد کند میسر شد. بعد از ثبت رکورد ۳۷,۰۰۰ دلاری، پادشاه ارزهای دیجیتال به ۳۶,۷۸۰ دلار اصلاح شد. هم‌اکنون نیز هر واحد بیت کوین در ناحیه ۳۷,۴۱۷ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد.

سال ۲۰۲۱ برای بیت کوین سال خوبی بود و توانست عملکردی شگفت‌انگیز از خود به جای بگذارد. بیت کوین در سال ۲۰۲۰ موفق شد رشد ۳۰۰ درصدی داشته باشد. موضوع قابل‌توجه این است که فقط در ماه دسامبر سال 2020 ، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال رشد ۵۰ درصدی داشته است. تلنگر شروع سیر صعودی کنونی بیت کوین در اواخر نوامبر سال گذشته شروع شد. آن موقع بیت کوین توانست با از بین بردن سد اوج سه‌ساله ۲۹,۷۹۳ دلاری خود، سیر جدیدی را استارت بزند.

در پنج روز ابتدایی سال ۲۰۲۱ میلادی، بیت کوین با ۷,۰۰۰ دلار افزایش، رشد ۲۵.۱ درصدی داشت. براساس تحلیل تعدادی از کارشناسان، داستان طلای دیجیتال بیت کوین و وارد شدن مقدار کثیری از سرمایه از طرف سرمایه‌گذاران دانه‌درشت از علت‌های اصلی‌ افزایش قیمت بیت کوین است.

البته اتفاقات شب قبل در آمریکا را هم نباید بی تأثیر دانست. دیشب گروهی از طرفداران ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات این کشور به ساختمان کنگره دست به اقدامات اعتراضی زدند تا مانع تأیید نتایج توسط نمایندگان شوند.

بی‌برنامگی‌های گسترده جهانی پتانسیل آن را دارد که موجب نزول ارزش ارزهای معمول شود و این موضوع احتمالاً بر روند صعودی بیت کوین در این روزها بی تأثیر نیست. براساس نظر تحلیل‌گران،‌ تجمع در ساختمان کنگره و کشته‌شدن حداقل ۴ نفر در درگیری‌های شب قبل نمونه واضحی از این بی‌برنامگی‌ها است.

ارزش بیت کوین هم‌اکنون به ۶۹۹ میلیارد دلار رسیده است؛ این بدان معناست که مقدار ارزش مارکت این پادشاه ارزها از شرکت‌هایی نظیر علی‌بابا و تنسنت هم بیشتر است.

مقارن با رشد قیمت بیت کوین، ارائه استیبل کوین‌ها هم افزایش یافته است. از کریسمس سال ۲۰۲۱ تا به الان ، عرضه تتر رشد ۱۰ درصدی داشته است و ارزش بازار آن هم به ۲۲.۱ میلیارد دلار صعود کرده است. مقدار ارائه USDC هم از شروع ماه ژانویه تا به الان بیشتر از ۱۰ درصد افزایش داشته است و براساس داده‌های گلاسنود در حوالی ۴.۳ میلیارد دلار معامله می‌شود.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *