مسترصراف > ارز دیجیتال > قیمت اتریوم در یک قدمی اوج تاریخی خود قرار گرفت
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

قیمت اتریوم با ۹ درصد جهش در ۲۴ ساعت قبل، به نزدیکی اوج تاریخی خود رسید. از طرف دیگر، در ۲۴ ساعت قبل قیمت بیت کوین با ثباتی نسبی در محدوده ۳,۰۰۰ دلار در فرازونشیب است.

مصادف با افزایش قیمت اتریوم و صعود به ارزش بالاتر از ۱,۳۰۰ دلار، قیمت بیت کوین هم به نزدیکی ۳۴,۹۵۵ تا ۳۷,۸۵۰ دلار و در درون برنامه پرچم، طیف محدودتری برای نوساناتش قائل شد و موفق شد میانگین متحرک ۲۰ روزه را پشت سر بگذارد. این موضوعات نشانگر این است که گاوهای بازار سعی بر این دارند تا کنترل سیر بیت کوین را در اختیار بگیرند. از طرف دیگر، خرس‌ها نیز سعی بر این دارند تا از این اتفاق جلوگیری کنند. آمارها نشانگر این است که خریداران با طرز فکری نزولی‌تر نسبت به قبل، در هر کف قیمت بیت کوین خریداری می‌کنند.

نیکولاس پانیگیرتزوگلو قبل از این با خاطرنشان کردن اهمیت پشت سر گذاشتن قیمت بیت کوین از ۴۰,۰۰۰ دلار عنوان کرده بود که امکان دارد که بسیاری از سرمایه‌گذارانی که درصدد ‌دنبال کردن این سیر هستند، به بازار ورود می‌کنند و احتمالاً شاهد اصلاحی چشمگیرتر از اصلاح هفته پیش خواهیم بود.

ایوز رنو، رئیس معاملات در وایرکس، بر این عقیده است که بیت کوین مشغول ثبت قیمت در ناحیه‌ای بالاتر از ۳۵,۵۰۰ دلار است. این در شرایطی است که نظر کلی او در مورد بازار مثبت است.

طبق نظرات او، اصلاح پیشین شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بازار بود تا به خریداری بیت کوین بپردازند. او برای اثبات ادعاهای خود به زیاد شدن تعداد نهنگ‌ها و موجودی کمتر از میانگین ماینرها اشاره می‌کند.

رنو ضمن اشاره به فرازونشیب‌های بازار، بر این عقیده است که در هفته‌های آینده احتمالاً شاهد افزایش نوسانات قیمت خواهیم بود و دیدگاه میان مدت مثبتی به این روند دارد. او در ادامه گفت:

اکنون قراردادهای باز به‌صورت متوالی اوج تازه‌ای را به ثبت می‌رسانند. با درنظر گرفتن اینکه این مسئله می‌تواند ریسک بیشتری برای لیکویید شدن در زمان اصلاح ایجاد کند، بازار هم با ریسک‌ بیشتری مواجه خواهد بود. از طرف دیگر، لیکویید شدن بیشتر، موجب شدیدتر شدن اصلاح قیمت می‌گردد.

در این میان، قیمت اتریوم نیز در ادامه سیر صعودی پرقدرت خود موفق شد به ناحیه اوج تاریخی خود صعود کند. طبق اظهارات رنو، علت اصلی این افزایش قیمت نزدیکی به تاریخ عرضه قراردادهای آتی CME‌ در فوریه و عرضه اتریوم ۲.۰ است. ناگفته نماند که عرضه اتریوم ۲.۰ موجب پیشرفت بیشتر امور غیرمالی غیرمتمرکز می‌شود؛ زبرا این حیطه بالاترین سود را از کاهش کارمزدها و شلوغی شبکه بدست می‌آورد. هم‌اکنون هر واحد اتریوم با افزایش ۹ درصدی در ۲۴ ساعت قبل، در محدوده ۱,۳۱۹ دلار به معامله می‌رسد.

خبرهای خوب درباره‌ی قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال نیز موجب سرعت بخشیدن به جهش اخیر خواهد شد. برگزیدن گری گنسلر در منصب رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در دوران ریاست جو بایدن یکی از همین خبرهاست. گنسلر قبل از این در دانشگاه MIT‌ مشغول به تدریس دوره‌های بلاک چین و ارزهای دیجیتال بوده است.

از دیگر اخبار خوش در این رابطه، تعریف نخست‌وزیر اسبق کانادا یعنی استفن هارپر از بیت کوین بود. بر اساس اظهارات هارپر، بیت کوین قادر است قسمتی از سبد ارزهای ذخیره‌ای دنیا را از آن خود کند.

ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۱.۰۳ تریلیون دلار می‌رسد و بیت کوین با سلطه‌ای ۶۵.۱ درصدی، بالاترین سهم از ارزش بازار را از آن خود کرده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *