مسترصراف > ارز دیجیتال > قطع همکاری توافقی میان ریپل و مانی گرام
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

همکاری شرکت مانی‌گرام (Moneygram) با مجموعه ریپل، طبق اعلام رسمی ریپل متوقف شده است. این دو مجموعه از سال ۲۰۱۹ در زمینه پرداخت‌های برون‌مرزی با یکدیگر مشارکت داشتند.

طبق گزارشات نشریه «The Block»، ریپل در پستی در وبسایت رسمی خود ضمن انتشار این خبر اعلام کرد که تصمیم به قطع همکاری فعلی با توافق دو طرفِ همکاری انجام شده است. شایان ذکر است که مانی‌گرام در حوزه خدمات انتقال پول فعالیت می‌کند.

مدیرعامل ریپل، برد گارلینگهاوس (Brad Gralinghouse)، در توییتی با بیان اینکه سخت‌تر کردن شرایط در آمریکا ضروری نبود، این مطلب را منتشر کرد:

 “علیرغم این که نبود چارچوب قانونی در آمریکا، اوضاع را برای مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها و معامله کنندگان سخت کرده است، نمی‌توان تصمیم مشترک ریپل و مانی‌گرام را انکار کرد. [تا به اینجا] میلیاردها دلار تراکنش‌های برون‌مرزی از طریق نقدینگی آنی ریپل منتقل شده است.”

ریپل در اخبار خود به این نکته اشاره کرده است که هر دو شرکت تعهد داده‌اند در آینده نحوه ارتباط و همکاری خود را مجددا مورد بررسی قرار دهند.

آغاز همکاری مانی‌گرام و ریپل از ژوییه سال ۲۰۱۹ کلید خورده است. در آن زمان مانی‌گرام موافقت کرد که برای تبادلات برون‌مرزی و روند تسویه‌حساب‌های خود از دارایی دیجیتال XRP بهره ببرد. بر اساس این قرارداد، مانی‌گرام برای استفاده از خدمات ریپل، مبالغی به‌صورت XRP دریافت می‌کرده است؛ این در حالی است که مانی‌گران در اسناد منتشرشده، عنوان کرده است که این XRPها را نگهداری نمی‌کرده و به محض دریافت، اقدام به نقدکردن آنها می‌کرده است.

مانی‌گرام ماه گذشته اعلام کرد که استفاده از پلتفرم ریپل را متوقف خواهد کرد. شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) از ریپل دلیل این تصمیم عنوان شده است. طبق شکایت این کمیسیون، علاوه بر شرکت ریپل، کریس لارسن (Chris Larsen)، هم‌بنیان‌گذار و برد گارلینگهاوس، مدیرعامل این شرکت هم در بین متهمان پرونده قرار دارند.

یک جلسه از این دادرسی تا به حال بررسی شده است. این در حالی است که گارلینگهاوس و لارسن هر دو اعلام کرده‌اند که به‌دنبال رد پرونده و رفع اتهامات در دادگاه هستند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *