مسترصراف > ارز دیجیتال > قانون احراز هویت اجباری برای برداشت از کیف پول‌های شخصی در آمریکا
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق قانونی که توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا پیشنهاد شد، نهادهایی که خدمات ارزهای دیجیتال عرضه می‌کنند مثل صرافی‌ها، فقط در صورتی قادرند به افراد مجوز برداشت به کیف پول‌های شخصی خود را بدهند که هویت شخص احراز شده باشد.

طبق گزارش کوین تلگراف و براساس گزارش رسمی ستاد مبارزه با مفاسد مالی (FINCEN)، که به وزارت خزانه‌داری وابسته است ، این ستاد قانونی را به مقامات بالاتر ارائه نموده که براساس آن صرافی‌های قانون‌گذاری‌شده وظیفه دارند تا در صورت وجود وضعیت‌های لازم، به احراز هویت کاربران اقدام کنند. این احراز هویت هم زمانی انجام می‌گیرد که کسی از یک کیف پول شخصی استفاده می‌کند و تراکنش او از ۳,۰۰۰ دلار بیشتر است، صرافی ملزم است وی را احراز هویت کند.

این قانون هم‌اکنون در شرایط پیشنهاد قرار گرفته و در انتظار پایان بازه ۱۵ روزه به منظور دریافت نظرات خواهد بود.

علیرغم معرفی شدن کابینه جدید آمریکا، استیو منوچین،‌ وزیر خزانه‌داری دولت ترامپ، همین روزها جای خود را به شخص دیگری خواهد داد. این در شرایطی است که شایعه‌ها در رابطه با این قانون از ماه قبل بر سر زبان‌ها افتاد. آنطور که پیداست این قانون، از آخرین فعالیت‌های منوچین قبل از پایان وزارتش باشد. او در اطلاعیه‌ای گفت :

این قانون برای از بین بردن این نگرانی‌ها در مورد امنیت ملی در بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ریسک بالایی دارد. تلاش این قانون این است که شرایطی را که خلافکاران به‌دنبال استفاده از آن در بحث دور زدن گزارش سوابق و رصد اطلاعاتی هستند از بین ببرد.

از طرف دیگر، بعضی از قانون‌گذاران با این طرح پیشنهاد شده مخالفت خود را اعلام نموده‌اند. آنطور که پیداست در آینده‌ای نه چندان دور جر و بحثی بین قانون‌گذاران آمریکایی بر سر موضوع تراکنش‌های همتا به همتا را خواهیم دید. همانطور که می‌دانیم وزارت خزانه داری با توجه به عدم وجود قوانین رسمی در این موقعیت، قدرت قانون‌گذاری بسیار زیادی دارد.

البته این طرح به همین ترسناکی‌ای که علاقمندان دوآتیشه بازار ارزهای دیجیتال از آن حرف می‌زنند هم نیست. قبل از همه اینها، قانون انتقال اطلاعات، کسب‌وکارهایی که در حیطه ارزهای دیجیتال مشغول به فعالیت بودند را به ثبت سوابق مشتریان و ارائه گزارش از آنها ملزم می‌نمود. قانونی کنونی نیز فقط این محدودیت را برای کسب‌وکارهایی ایجاد می‌کند که انواع خاصی از کیف پول‌ها را در خود دارند. این طرح برای شرکت‌هایی که مشغول فعالیت به شکل قانون‌گذاری‌شده هستند نیز ۱۰,۰۰۰ دلار تعیین کرده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *