مسترصراف > ارز دیجیتال > فضای شبکه فایل کوین به یک میلیارد گیگابایت افزایش یافت!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

براساس گزارش فایل کوین، ظرفیت ذخیره‌سازی در بلاک چین این ارز دیجیتال به ۱ میلیارد گیگابایت، افزایش یافته است.

کوین تلگراف گزارش کرد که مصادف با منتشر شدن این خبر، گروهی که از دو شرکت انکریج و توکن سافت تشکیل شده بود، توکن اتریومی فایل کوین را عرضه کردند. این توکن با نماد “wFIL”، این امکان را به وجود می‌آورد که بتوان از فایل در پروتکل‌های دیفای استفاده نمود.

بعد از این، سرمایه‌گذاران قادر خواهند بود که از wFIL در اپلیکیشن‌هایی مانند کامپاند، میکر و یونی سواپ بهره گیرند. کالین اِورا، مدیر بخش اکوسیستم فایل در این رابطه بیان کرد:

wFIL قابلیت عرضه محصولات خلاقانه دیفای را ممکن می‌کند که خود سبب به وجود آمدن فرصت‌هایی برای ماینرهای فایل کوین و کاربرانی خواهد شد که به استفاده از این شبکه مشغولند.

این در شرایطی است که براساس گزارش فایل کوین، فضای ذخیره‌سازی فایل کوین از ۱ اگزابایت فراتر رفته است. این بدان معناست که می‌توان ۴,۵۰۰ نسخه کامل از ویکی‌پدیا را روی بلاک چین فایل کوین ذخیره‌سازی نمود. فضای کنونی ذخیره‌سازی فایل کوین، گنجایش ۲۹۰ میلیون فیلم با کیفیت ۱۰۸۰ پیکسل و ۱۹ کپی از تمام آرشیو اینترنت را دارد.

ناگفته نماند که شبکه فایل کوین یک شبکه ذخیره‌سازی غیرمتمرکز و عدم نیاز به اطمینان است. سازوکار این شبکه به گونه‌ای است که ماینرها با آزاد قرار دادن فضای ذخیره‌سازی خود، پاداش می‌گیرند. فایل کوین تصمیم دارد به جذب توسعه‌دهندگان و وب‌سایتی‌هایی که در صدد فضای ذخیره‌سازی هستند، بپردازد. این اشخاص برای بهره‌گیری از این فضا، توکن‌های فایل کوین پرداخت می‌کنند.

امکان جستجو در فایل کوین ماینرها را قادر می‌سازد تا از بین پایگاه‌های داده ادبیات، علوم، هنر و تاریخ یک کدام را انتخاب نمایند و به همین شکل همه کاربران اجازه دسترسی بهتر به این فضاها را خواهند داشت. این پایگاه‌های داده دربرگیرنده داده‌های رانندگی خودکار بارکِلی، یک نسخه از دیتابیس ویکی‌پدیا و منبع بین‌المللی نمونه‌های ژنوم می‌باشد.

گروه فایل کوین مستحکم‌تر شدن جایگاه فایل کوین را یک دستاورد بزرگ دانست و آن را به‌عنوان یک رقیب قوی برای ارائه‌دهندگان خدمات ابری بزرگ مثل آمازون وب سرویس، گوگل کلود و دراپ باکس معرفی کرد. کالین اِورا در این باره اظهار کرد:

هدف اصلی ما این است که یک کتابخانه اسکندریه برای مهمترین علوم بشریت بسازیم. کتابخانه‌ای که هرگز کسی نتواند آن را بسوزاند. اکنون هدف فایل کوین، یعنی به وجود آوردن زیربنایی غیرمتمرکز، کارآمد و نوآورانه برای دانش بشریت، به واقعیت تبدیل شده است.

در روز سه‌شنبه، فایل کوین گزارش کرد که با کمک صرافی هوبی، یک نهاد نوآوری اشتراکی ایجاد نموده است. این نهاد با بودجه‌ای ۱۰ میلیون دلاری شروع به فعالیت کرده و بر روی نورآوری‌های حوزه بلاک چین، توسعه و سرمایه‌گذاری متمرکز است.

هم‌اکنون حدود ۶۷۰ ماینر فعال و بیشتر از ۹۰ مرکز در بلاک چین فایل کوین مشغول به فعالیت هستند و شبکه مخصوص خود را ایجاد نموده‌اند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *