مسترصراف > ارز دیجیتال > فروش جلد مجله تایم به‌صورتNFT با عنوان “آیا فیات مرده است؟”
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مجله تایم دیروز چهار توکن غیر مثلی (NFT) از چهار طرح مشهورش را به قیمت حدود نیم میلیون دلار به صورت اتریوم، فروخت. یکی از جالب‌توجه‌ترین این طرح‌ها، تیتر معروف مجله تایم تحت عنوان “آیا فیات [مرده است؟” بود.

طبق گزارش دیکریپت، مجله تایم چهار توکن غیر مثلی از جلدهای متنوع مجله دیجیتال را با ارزش حدوداً ۵۰۰,۰۰۰ دلار فروخت. این توکن‌ها دیروز در سیستم سوپرریر (SuperRare) طی یک حراج‌گذاری و در کل با ارزش ۲۷۶ اتریوم برابر با ۴۴۶,۰۰۰ دلار به فروش رسیدند.

NFT، یک ارز دیجیتال متفاوت و کم است. این توکن‌ها با فناوری بلاک چین قابل خریداری بوده و می‌توان آن را در همین مسیر انتقال داد. توکن‌های به فروش رسیده از معروف‌ترین جلدهای مجله تایم بودند که تمامی آ‌ن‌ها یک مسئله خاص را بررسی می‌کنند.

آغاز به فروش رسیدن این مجموعه در سال ۱۹۶۶ با سربرگ مشهور مجله تایم تحت عنوان «آیا خدا مرده است؟» بود. این عبارت یکی از عجیب‌ترین و پرسروصداترین نوشته‌های تایم در طول عمر این مجله است که ۵۰ سال قبل برای بار اول و بدون عکس و صرفاً با سه کلمه و یک علامت سوال به انتشار رسید. جان السون، رئیس قسمت مذهبی مجله تایم این مقاله را نوشت و این سربزگ مشهور مجله تایم به‌صورت یک توکن NFT با قیمت ۷۰ اتریوم برابر با ۱۱۲,۰۰۰ دلار فروخته شد.

مدت‌ها بعد این طرح برای دومین دفعه در دوره ریاست جمهوری ترامپ تحت عنوان “آیا حقیقت مرده است؟” مورد استفاده قرار گرفت. این سربرگ مجله تایم نیز به عنوان یک توکن NFT به ارزش ۸۸ اتریوم برابر با ۱۴۱,۰۰۰ دلار به فروش رسید.

دفعه سومی که از این جمله استفاده شد جلد دیگری از مجله تایم تحت عنوان “آیا ارز فیات مرده است؟” بود که در تاریخ ۲۹ مارس به انتشار رسید. این موضوع مقاله‌ای است که در آن به مسئله رشد هرروزه‌ی NFTها و همینطور جلو افتادن ارزهای دیجیتال از ارزهای فیات بیشتر دولت‌ از جمله دلار رسیدگی شده بود. این سربرگ مشهور هم به قیمت ۸۳ اتریوم برابر با ۱۳۰,۰۰۰ دلار فروخته شد.

اما اثر چهارم این طرح، عکسی است که هر سه جلد مجله در آن قرار گرفته است. این عکس که بیانگر طراحی یکنواخت و تغییرنایافته این مجله در ۵۵ سال گذشته است، نشانگر تحولات و پیشرفت‌های  صنعت چاپ با ورود فناوری دیجیتال است که به قیمت ۳۵ اتریوم برابر با ۵۶,۰۰۰ دلار فروخته شد.

مجله معروف تایم یکی ازشرکت‌هایی است که به‌تازگی به NFTها علاقه نشان داده است. بازار این توکن‌های غیر مثلی در سال فعلی میلادی پیشرفت چشمگیری داشته و رشد بالایی را تجربه کرده است. هنرمندان بسیاری آثارشان را با قیمت‌های چند میلیون دلاری فروختند و برندهای تجاری NFT خود را استارت می‌زنند تا این فرصت را از دست ندهند و نهایت استفاده را از آن بکنند. در وضعیتی که هنوز معلوم نیست که ارزهای فیات مرده‌اند یا نه، NFT ها زنده بوده و رشد بسیار بالایی را تجربه می‌کنند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *