مسترصراف > ارز دیجیتال > عوامل روانی نمی‌گذارند قیمت بیت کوین از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور کند!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

قیمت بیت کوین در هفته گذشته به اوج خود رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. این در صورتی است که قیمت بیت کوین همچنان زیر ۲۰,۰۰۰ دلار است . به عقیده صاحب‌نظران آنچه که مانع از عبور سد ۲۰,۰۰۰ دلاری می‌شود عوامل روانی است.

طبق گزارش کوین دسک، به اعتقاد بررسی‌کنندگان و معامله‌گران بیت کوین به‌علت حجم بالای سفارش‌های فروش در محدوده قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار، این ارز قادر نیست این مانع را بشکند و از آن رد شود؛ آنها معتقدند سرمایه‌گذارانی که در این حوزه سفارش فروش به ثبت رسانیده‌اند، از فروش وسیع در این ناحیه می‌ترسند. دلیل اهمیت زیاد ۲۰,۰۰۰ دلار این است که در سال ۲۰۱۷ قیمت تا این ناحیه اوج گرفته بود. در همان سال قیمت بیت کوین در زمان دو ماه ۴ برابر افزایش یافت و بعد از ثبت رکورد اوج در آن زمان، با سقوطی ۷۰ درصدی مواجه شد. هم‌اکنون از این سقوط، به عنوان اصلی‌ترین سقوط تاریخ بیت کوین یاد می‌کنیم.

مدیر شرکت سرمایه‌گذاری بابل فایننس، “سایمون چِن” در این رابطه گفت :

فروشندگان زیادی در محدوده قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری سفارش به ثبت رسانیده‌اند؛ این موضوع باغث ایجاد مقاومت زیادی شده است. سرمایه گذاران با علم بر رخدادهای ایجاد شده در بازار صعودی ۲۰۱۸، سعی‌شان بر این است که در این موقعیت به فروش بیت کوین‌های خود نمایند.

 

نمودار قیمت بیت کوین

به دلیل تشابهات‌ شرایط کنونی و شرایط سال ۲۰۱۷، به هیچ عنوان نمی‌توانیم که آن را کوچک بشماریم. به ویژه در شرایط فعلی که سرعت اوج‌گیری بیت کوین در ثبت رکوردهای تازه افزایش یافته است.

مدیر اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری ترید ترمینال، لینگژیاو یانگ، عنوان کرد:

قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری به احتمال زیاد یک جنگ روانی برای افراد است. یک ماه زمان برد تا بیت کوین از ۱۴,۰۰۰ دلار سیر صعودی خود را شروع نموده و به اوج قیمت خود در تاریخ برسد.

به‌ اعتقاد یانگ، این ذهنیت بیشتر در مورد سرمایه‌گذاران خرد به چشم می‌خورد و در سرمایه‌گذاران کلان ، بیشتر رویکرد “خرید در کف” را شاهد هستیم.

گفتنی است که شاخص‌های فاندامنتال بازار نیز، سیر بیت کوین را در مضیقه قرار داده‌ند. اطلاعات گروه تحلیلی کریپتوکوانت نشانگر آن است که نهنگ‌های بیت کوین، سرمایه‌های خود را از صرافی‌ها بیرون نمی‌آورند. مدیر اجرایی شرکن کریپتوکوانت، “کی یانگ جون” در توییتر خود نوشت:

این موضوع که نهنگ‌های بیت کوین سرمایه‌های خود را از صرافی‌ها خارج نمی‌کنند، به معنای این نیست که بیت کوین‌های آنها برای فروش در دسترس است. اگر آنها این ذهنیت را داشته باشند که قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد، به سرعت بیت کوین‌های خود را از صرافی‌ها بیرون می‌کشند.

 

رییس قسمت تحقیقات بیکوانت دنیس وینوکوروف، عقیده دارد بالا رفتن مقدار بیت کوین‌هایی که روی دیفای قفل شده‌اند و از حالت قفل‌شده خارج می‌شوند، افزایش فشار فروش در بازار پادشاه ارزهای دیجیتال را به‌وجود می‌آورند.

همزمان با اوج‌گیری بازار‌های دیفای بود که توکن‌های قفل‌شده بیت کوین روی شبکه اتریوم به وجود آمد. جذابیت ماجرا در این نکته است که در یک دوره‌ی زمانی، تعداد بیت کوین‌هایی که روی شبکه اتریوم قفل می‌شد، از تعداد بیت کوین‌هایی که از آن خارج می‌شد، جلو افتاد. به عقیده‌ی بسیاری از صاحبنظران این مسئله از دلایل مهمی بود که موجب بالا رفتن نرخ بیت کوین در تابستان امسال گردید. نرخ بیت کوین بعد از سقوط در ماه مارس یعنی اسفندماه و رسیدن به قیمت ۳,۸۰۰ دلار، کارکرد بسیار خوبی داشت و در تابستان تا حد زیادی بازیابی شد. وینوکوروف در این رابطه عنوان کرد:

فراموش نکنیم که بالا رفتن اصلی در مقدار این توکن‌ها، در نرخ‌های خیلی کمتر انجام گردید و به این خاطر، می‌توان گفت که برداشت بخشی از سود، منطقی و اقدامی از روی احتیاط تلقی می‌شود.

موسس صرافی ارزهای دیجیتال آلفافایو، “ویشال شاه”،  گفت: بسته به ناحیه دقیق بین ۱۵,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ دلار که سرمایه‌گذاران جدید، بیت کوین‌های خود را خریداری کرده‌اند، عنوان کرد که شاید آنها عملکردی محتاطانه در پیش بگیرند. وی در ادامه گفت:

خریداران دیگر برای ۳۰۰ یا ۴۰۰ یا حتی ۱,۰۰۰ واحد افزایش قیمت نگرانی ندارند. همه چیز به شرایطی که در آینده رقم خواهد خورد وابسته است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *