مسترصراف > ارز دیجیتال > علت سقوط اتریوم پس از راه اندازی اتریوم 2.0
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

همزمان با آغاز کار موفق شبکه اصلی اتریوم 2.0 که مدت‌ها انتظار آن را می کشیدیم، قیمت اتر مانند قیمت بیت کوین، سقوط محسوسی را تجربه کرد. طبق گزارشات کوین تلگراف، قیمت اتر، در اصلاح اخیر بیشتر از قیمت بیت کوین افت کرد. ارزش بیت کوین بعد از اینکه در چندین مرجع بزرگ صرافی مانند کوین بیس و بایننس به اوج تاریخی خود رسید، طی فقط چند ساعت با سقوط بیش از ۹ درصدی مواجه شد. در طول این مدت، قیمت اتر هم ۱۱ درصد کاهش یافت.

به‌دلیل راه‌اندازی به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰، اصلاح شدید قیمت اتریوم باعث غافلگیری شد. در روز اول دسامبر (۱۱ آذر)، بیکن چینِ اتریوم 2.0 روی شبکه اصلی استارت خورد. این اتفاق رویدادی مهم و نقطه عطفی برای اتریوم شمرده می‌شود. اتریوم 2.0 یک آپدیت و توسعه مهم در شبکه بلاک چین اتریوم است که مقیاس‌پذیری و ظرفیت تراکنش‌های شبکه را سامان می‌بخشد. قبل از این به‌روزرسانی، ظرفیت شبکه ۱۵ تراکنش بر ثانیه بود. اما بعد از این توسعه ها و طبیعتا با بیشتر شدن تعداد زنجیره‌های شاردینگ در طولانی مدت، اتریوم می تواند هزاران تراکنش را در ثانیه پردازش کند.

برای این شبکه، این به‌روزرسانی از لحاظ فاندامنتالی مطلقاً رو به جلو است، چرا که به برنامه های غیرمتمرکز این امکان را می‌دهد که بدون وجود موانع مربوط به مقیاس‌پذیری، در شبکه اتریوم کار کنند. علاوه بر آن، این امکان را به چرخه‌های جدید دیفای خواهد داد که به‌صورت با ثبات تر کار کنند و کاربرانِ آنها تجربهٔ کاربری بهتری را حس کنند.

اصلاح قیمت اتر بعد از به روزرسانی شبکه، به‌دلیل استیاق بازار به خرید شایعات و فروش اخبار موردانتظار بود. برای مثال، وقتی در اواخر نوامبر (اوایل آذر) خبر به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ به‌صورت رسمی تأیید شد، قیمت هم نزدیک به 620 دلار سقوط کرد.

در حالی که سقوط 11 درصدی قیمت اتر تنها طی 2 ساعت، معامله‌گران را سردرگم کرده است، اهمیت توسعه اتریوم 2.0 و پیامدهایی که به همراه خواهد داشت، احتمالا در بازار این توقع را ایجاد کرده است که اتریوم در کوتاه‌مدت انعطاف‌پذیری بیشتری داشته باشد.

تریدرها انتظار دارند در کوتاه‌مدت با یک پولبک عمیق‌تر یا حداقل یک اصلاح حدودی مواجه شوند. بازارمعاملات پیش رو با نزول غافلگیرکننده قیمت بیت کوین ضربه بزرگی را تجربه کرد و باعث برهم‌خوردگی بازار سایرین هم شد. یک تریدر با نام مستعار «TraderKoz» معتقد است که اگر اتر خود را در بالای 620 دلار تثبیت کند، خریدِ آن متقاعدکننده خواهد بود. اما اگر پولبک فعلی ادامه داشته باشد، سطح 561 دلار در کوتاه‌مدت نقطهٔ حمایتی مهمی خواهد بود. او بر این باور است که:

“اکنون شاهد آماده‌سازی خوبی برای حرکات قیمتی اتریوم هستیم که از روز دوشنبه تشکیل شده و کندل هفتگی اتر در قیمت خوبی باز شده است. غافلگیرکننده نخواهد بود اگر برای مدت کوتاهی در همین محدوده شاهد نوسان باشیم. اگر قیمت ۶۲۰ دلاری تثبیت شود، فرصت خوبی برای باز کردن موقعیت‌های لانگ خواهد بود.”

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *