مسترصراف > ارز دیجیتال > طبق پیش‌بینی جدید بلومبرگ قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ می‌تواند به ۴۰۰,۰۰۰ دلار برسد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

طبق پیش‌بینی جدید بلومبرگ ضمن اشاره به تمایل سرمایه‌گذاران نهادی به‌منظور حفظ دارایی‌های خود، عنوان کرده است که امکان دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۴۰۰,۰۰۰ دلار برسد. یعنی افزایش ۸ برابری.

براساس گزارش کوین تلگراف، بلومبرگ اینتلجنس، از تمایل سرمایه‌گذاران نهادی به‌جهت حفظ سرمایه‌های خود در برابر کم شدن ارزش دلار، با احتمال یک جهش ۸ برابری قیمت بیت کوین تا پایان سال جاری خبر داد.

یکی از کارشناسان بلومبرگ بر این عقیده است که بیت کوین برای در امان ماندن از فرازونشیب‌های دلار به یک سرمایه‌ی بدون ریسک مبدل خواهد شد. استراتژیست ارشد بلومبرگ، مایک مک‌گِلون، در روز پنجشنبه در توییتر خود، سال ۲۰۲۱ را نقطه عطف بیت کوین دانست.

وی با منتشر کردن نموداری از میانگین قیمت و شاخص نقدینگی بیت کوین، طبق پیش‌بینی‌ای عنوان کرد که بیت کوین به یک دارایی برای محافظت شدن از کاهش ارزش دلار تبدیل خواهد شد. او در ادامه توییت خود نوشت:

بیت کوین در مسیری قراردارد که به تبدیل‌شدن به ارز ذخیره‌ای جهانی منتهی خواهد شد. طبق دیدگاه ما، رشد یافتن بیت کوین در سال جاری آن را به یک سرمایه بدون خطر تبدیل خواهد نمود.

در نمودار بالا به وضعیت بیت کوین در سال‌های قبل اشاره شده و وصول قیمت این ارز دیجیتال به ۴۰۰,۰۰۰ دلار پیش‌بینی شده است. پیش‌بینی مربوط به مک‌گلون خیلی بالاتر از پیش‌بینی‌های همانند خود، نظیر مدل انباشت به جریان است. براساس پیش‌بینی مدل انباشت به جریان قیمت بیت کوین در فاصله سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۴ به ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

این در وضعیتی است که مک‌گلون چیزی از اصولی که در پیش‌بینی بلومبرگ دخیل بوده‌اند را عرضه نکرده است. از طرف دیگر، چندی است که زمزمه‌هایی در مورد فرازونشیب‌های بیت کوین و بالارفتن امنیت ذخیره‌سازی آن برای سرمایه‌گذاران نهادی شنیده می‌شود. قبل از این بیت کوین برای سرمایه‌گذاران یک دارایی پرریسک شناخته می‌شد. با افزایش گزارش‌ها در مورد خریداری بیت کوین به‌وسیله سرمایه‌گذاران کلان، می‌فهمیم که این سرمایه‌گذاران به نوسانات قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال توجه چندانی ندارند.

مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی که صاحب یکی از بزرگترین ذخایر بیت کوین در میان شرکت‌های بزرگ جهان است، در مصاحبه‌ای با مجله تایم (Time)، عنوان کرد:

مأموریت کنونی من، اصلاح ترازنامه‌های دنیا است.

مایکل سیلور در تابستان قبل فرآین جدیدی را در بین شرکت‌های بزرگ دنیا استارت زد. بیت کوین ترژریز (BitcoinTreasuries)، شرکتی که به بررسی ذخایر بیت کوین سایر شرکت‌ها می‌پردازد، ارزش بیت کوین‌های شرکت‌ها را ۷۳ میلیارد دلار رقم زده است.

قبل از وارد شدن مورگان استنلی به بخش بیت کوین به‌عنوان اولین شرکت بانکی، تعداد زیادی از مخالفان ارزهای دیجیتال موضوع تکراری سرمایه‌گذاری در بیت کوین را به میان می‌کشیدند. یکی از همین مخالفان پیتر شیف بود. شیف که یکی از علاقمندان دوآتیشه طلا به محسوب می‌شود، در گفت‌وگویی عنوان کرد:

مورگان استنلی برای حساب‌های افراد سرمایه‌دار خود که از آخرین فعالیتشان ۶ ماه می‌گذرد و ارزش سرمایه‌های آنها دست‌کم به ۲ میلیون دلار می‌سد، محدودیت ۲.۵ درصدی برای دستیابی به ارزهای دیجیتال به وجود آورده است. این موضوع نشانگر این است که براساس نتیجه‌گیری مورگان استنلی بیت کوین یک دارایی پرریسک است و به‌دنبال این است که تعهدات قانونی از طرف سرمایه‌گذارانی که پولشان را از دست می‌دهند با محدودیت مواجه کند.

جروم پاول، مدیر “فدرال رزرو” هم از پادشاه ارزهای دیجیتال به‌عنوان جایگزینی برای طلا یاد کرد. او در قسمت دیگری از حرف‌های خود اظهار کرد که بیت کوین ریسکی برای ثبات مالی یا جایگاه نخواهد بود.

شاخص‌های جدید نشانگر آن است که از ساخت اولین بیت کوین تا به الان، میانگین سود سالیانه این ارز دیجیتال ۲۰۰ درصد تخمین زده شده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *