مسترصراف > ارز دیجیتال > شرکت کانادایی یک ETF بیت کوین برای معامله در بورس تورنتو ارائه کرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

یک شرکت کانادایی درخواستی را برای ارائه یک صندوق قابل معامله در بورس مبتنی بر بیت کوین در بورس اوراق بهادار تورنتو ثبت کرده است.

سند اولیه عرضه یک ETF جدید مبتنی بر بیت کوین در نهاد نظارت بر اوراق بهادار کانادا ثبت شده است. شرکت فناوری‌های مالی اکسلریت روز چهارشنبه اعلام کرد به دنبال تأیید این ETF با نام Accelerate Bitcoin ETF و در بورس اوراق بهادار تورنتو است.

این ETF واحدهایی را براساس دلار آمریکا و دلار کانادا با کارمزد مدیریت معادل ۰.۷۰ درصد عرضه خواهد کرد.

جولیان کلیموچکو،مدیرعامل و بنیان‌گذار اکسلریت، گفت:

بیت کوین در بازه‌های یک‌ساله، سه‌ساله، پنج‌ساله و ده‌ساله یکی از گروه‌های دارایی با بهترین عملکرد بوده است. هم در بحث مجموع سود خالص و هم با احتساب ریسک‌های موجود این مسئله صدق می‌کند.

او افزود:

با توجه به تاریخچه عملکرد و ظرفیت‌های آینده بیت کوین و خصوصیات متنوع‌سازی سبد سرمایه‌گذاری آن، منتظریم امکان استفاده از این دارایی را از طریق یک صندوق قابل معامله کم‌هزینه و راحت به سرمایه‌گذاران عرضه کنیم.

اکسلریت تنها شرکتی نیست که امیدوار است یک ETF بیت کوین در کانادا فهرست کند. در ۱۳ ژانویه، شرکت سرمایه‌گذاری آرکسنووم اقدام به ثبت اسناد مربوط به ETF بیت کوین آرکسنووم و برنامه‌ریزی برای عرضه آن در بورس تورنتو کرد.

در آمریکا هم پس از رد چندین درخواست ETF بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کشور، از دسامبر ۲۰۲۰ دو درخواست جدید توسط شرکت‌های ون‌اک و والکایری ثبت شده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *