مسترصراف > ارز دیجیتال > شرکت مایکرواستراتژی، بیت کوین های بیشتری خریداری خواهد کرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

شرکت مایکرواستراتژی خبر داده است که در برنامه خود، قصد خرید ۴۰۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین‌ را دارد. بودجه تامین این بیت کوین‌هابه کمک فروش اوراق بهادار انجام خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، مایکرواستراتژی قوی ترین شرکت اطلاعاتی جهان که به‌صورت عمومی در بورس معامله می‌شود، خبر داده است که میزان درآمد حاصل از فروش ۴۰۰ میلیون دلار اوراق بهادار را در بیت کوین سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این مجموعه، طی بیانیه‌ای خبر داد که برنامه دارد ۴۰۰ میلیون دلار بدهی ممتازِ قابل‌تبدیل عرضه کند. بدهی ممتاز نوعی اوراق قرضه است که می‌توان آنها را با سهام شرکت معاوضه کرد. در بخشی از اطلاعیه مایکرواستراتژی آمده است:

“مایکرواستراتژی تصمیم دارد که درآمد خالص از فروش این بدهی‌های ممتاز را در بیت کوین سرمایه‌گذاری کند.”

با توجه به قیمتِ امروز بیت کوین، با ۴۰۰ میلیون دلار می‌توان ۲۰,۸۳۳ بیت کوین خرید. این یعنی کل سرمایه بیت کوین مایکرواستراتژی به ۶۲,۰۰۰ واحد بیت کوین ارتقا خواهد یافت. این شرکت اعلام کرده است که در بازه‌های 6 ماهه و تا دسامبر 2025 به دارندگان این بدهی‌ها سود می دهد. همچنین، مایکرواستراتژی از دسامبر ۲۰۲۳، هر زمانی که بخواهد می‌تواند با پرداخت مبلغ بدهی، اقدام به بازخرید آنها کند.

در قسمتی از اخبار این شرکت آمده است که مایکرواستراتژی ۶۰ میلیون دلار اضافه از این بدهی‌ها را هم طی ۱۳ روز پس از شروع عرضه کردن، در اختیار خریداران اولیه قرار می گیرد. اوراق قرضه تحت قانون اوراق بهادار عرضه می‌شود و فقط نهادهای سرمایه‌گذاری امکان خرید آنها را دارند. گابور گورباکس، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ون‌اک، در توییتی اعتراضی نوشت که اقدام جدید مایکرواستراتژی بیش از آنکه مخصوص یک شرکت عرضه‌شده در بورس باشد، برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری است.

مایکرواستراژی در ماه آگوست، چندین بار دست به خرید بیت کوین زد. بر اساس اطلاعات این شرکت، دارایی ذخیره‌ای اصلی حال حاضر آن بیت کوین است. پس از خرید ۲۱,۴۵۴ بیت کوین (به ارزش ۲۵۰ میلیون دلار)، مایکرواستراتژی در نوبتی دیگر ۱۶,۷۹۶ واحد دیگر بیت کوین (معادل ۱۷۵ میلیون دلار) خرید. این خریدها از طریق پلتفرم فرابورسی و کارگزاری کوین بیس صورت گرفت.

سه روز پیش (5 دسامبر) هم مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، گزارش داد که شرکتش بیش از ۲,۵۷۴ واحد بیت کوین با قیمت ۱۹,۴۲۷ دلار به‌ازای هر واحد خریده است. به نظر می رسد که اکنون این شرکت ۴۰۸۲۴ واحد بیت کوین در اختیار دارد.

برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *