مسترصراف > ارز دیجیتال > شاخص‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین از اصلاح مجدد قیمت‌ها خبر می‌دهند.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از پایین آمدن قیمت بیت کوین به ۱۶,۰۰۰ دلار، هفته پیش مجدداً افزایش قیمت و رسیدن آن به ۱۹,۰۰۰ دلار را شاهد بودیم، اما از همان موقع قیمت بیت کوین وارد مرحله ثبات گردید و این در وضعیتی است که داده‌های درون‌زنجیره‌ای بیت کوین خبرهایی از احتمال اصلاح دوباره قیمت‌ها می‌دهند.

طبق گزارش کریپتواسلیت، مقارن با ثبات نرخ بیت کوین، جهش‌های صعودی در بازار آلت کوین‌ها را مشاهده کردیم. این جهش‌ها برای برخی از ارزهای موجود در بازار دو رقمی بوده است.

طبق یکی از بررسی‌های درون زنجیره‌ای، بیت کوین مشغول ترسیم یک الگوی نزولی است که شبیه به آن را در سال ۲۰۱۹ و موقعی که قیمت بیت کوین در اوج ۱۴,۰۰۰ دلاری تاریخ خود بود، شاهد بودیم.

به نظر بعضی از تحلیل‌گران، هر چه به پایان سال ۲۰۲۰ و انتشار اخبار منفی در بحث‌های قانون‌گذاری نزدیک می‌شویم، لازم است که منتظر اصلاح بیت کوین بمانیم. آنها عقیده دارند که این اوضاع موجب به وجود آمدن رعب و وحشت در سرمایه‌گذاران شده و احتمالاً روند صعودی بیت کوین را از حرکت باز دارد.

کی یانگ جو ، رییس موسسه تحلیلی کریپتوکوانت ، می‌گوید که انتظار دارد نرخ پادشاه ارزهای دیجیتال در آینده‌ای نه چندان دور و به کمک روندهای درون زنجیره‌ای اصلاح گردد.

وی ضمن توضیح «نرخ نهنگ‌ها» اظهار کرد که نگران شرایط کنونی و اصلاح بیت کوین است. نرخ نهنگ‌ها نمایانگر این است که چه میزان و درصد از سپرده‌گذاری‌ها در صرافی‌های آنی از طرف سرمایه‌گذاران کلان صورت می‌گیرد. او در ادامه افزود:

میزان نهنگ‌ها در صرافی‌های آنی نشانگر شروع سیر نزولی کوتاه‌مدت است. از منظر تاریخی، اگر این شاخص از ۹۵ درصد بیشتر گردد، به معنای این است که ۹۵ درصد واریزها از ۱۰ واریز بزرگ تشکیل می‌شود. این شرایط نشانگر این است که به احتمال زیاد بازار نزولی یا نوسانات عرضی در بازار را مشاهده خواهیم کرد.

همان گونه که بالاتر گفته شد، تا وقتی که این شاخص از ۹۵٪ پایین‌تر باشد، به آن معناست که بیت کوین در ناحیه صعودی ایستاده است. این داده در سال‌های قبل خود را اثبات نموده و با درصد اشتباهات پایینی همراه بوده است.

کی یانگ جو با تصویر کشیدن یک مدل تحلیل کرد که در ماه مارس یعنی اسفندماه سال 98، موقعی که قیمت بیت کوین ناگهان با سقوط ۵۰ درصد به زیر ۴,۰۰۰ دلار نزول کرد، این شاخص بالای ۹۵٪ قرار گرفته بود. وی در ادامه صحبت‌هایش افزود : در سال ۲۰۱۹ در یک بازار صعودی و زمانی که بهای بیت کوین اوج ۱۴,۰۰۰ دلاری تاریخ خود را ثبت نمود نیز، شاخص نرخ نهنگ‌ها به بالای ۹۵٪ صعود کرده بود. طبق صحبت‌های او در سطوح دیگری نیز اتفاقی مشابه را شاهد بودیم.

جو در تکمیل صحبت‌هایش در یک توییت دیگر اظهار کرد که شاخص‌ها نشانگر فروش حجم بالایی از بیت کوین‌ها به وسیله ماینرهاست. بعضی این شرایط را حاکی از عملکرد کاهشی ماینرها در رابطه با قیمت بیت کوین در نظر می‌گیرند و مدعی آن هستند که آنها با این عمل به آماده‌سازی خود برای روندی که در آینده در پیش دارند می‌پردازند.

باید به خاطر داشته باشیم که بعضی از شاخص‌های تکنیکال نیز حاکی از نشانه‌های نزولی در بازار هستنند.

مدیرعامل ریل ویژن “پائول پال” ، عقیده دارد که در هفته‌های بعدی احتمالا اصلاح بیت کوین را مشاهده کنیم. او بر اساس شاخص «TD9» که به محاسبه نقاط عطف قیمت بیت کوین می‌پردازد نوشت:

در حقیقت بیت کوین در مسیر خود با تعدادی سرعت‌گیر مواجه شده است. اندیکاتور (Tom Demark Seqquential یا TD9)، مجموعه‌ای با وزن دو ۱۳ و یک ۹ نمایش داده شده  و در روز آینده امکان دارد یک ۹ دیگر به آن افزوده شود. در مجموع این اعداد در دنباله متوالی این اندیکاتور در بالای کندل‌های قیمت به نمایش گذاشته خواهند شد. با رسیدن این اعداد به ۹، سیگنال صدور قیمت صادر می‌شود. این جملات به معنای این است که در این ۹ کندل پیاپی، هر کندل بالاتر از چهار کندل پیشین خود مسدود شده است.

باید به خاطر داشته باشیم که پال یکی از سرمایه‌گذاران قدیمی وال استریت بوده که از طرفداران همیشگی بیت کوین نیز هست.

هم‌اکنون هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۹,۳۰۰ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد و در ۲۴ ساعت اخیر با نوسانات ۱ درصدی مواجه شده است. سهم بیت کوین از بازار رقم ۶۱.۷ درصدی است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *