مسترصراف > ارز دیجیتال > سیتی‌بانک در صدد همکاری با چند کشور برای ساخت ارزهای دیجیتال!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مدیرعامل گروه شرکت‌های مالی سیتی بانک، “مایکل کوربات” گفت که این گروه در صدد مشارکت با بعضی کشورهای دنیا برای ساختن ارزهای دیجیتال ملی می‌باشد.

طبق گزارش “The Block”، کوربات در روز جمعه در گفت و گویی با بلومبرگ اظهار کرد:

از نقطه نظر من، در آینده‌ای نزدیک یک ارز دیجیتال حاکمیتی را شاهد خواهیم بود، به گونه‌ای که نمی‌توانم آن را یک ارز دیجیتال بنامم.

کوربات بدون اینکه بیان کند چه کشورهایی با سیتی‌بانک همکاری کرده‌اند عنوان کرد:

چندی است که با بعضی از دولت‌های در سرتاسر دنیا در زمینه ساخت و تجاری‌سازی ارزهای دیجیتال مشارکت می‌کنیم. بنظر من آمدن آنها امری اجتناب ناپذیر است.

زمانی که نگاه‌ها جلب این موضوع شد، دانیل رومرو آپسیلوس، رئیس روابط عمومی سیتی‌بانک، در گفت و گویی عنوان کرد که بعضی از بانک‌های مرکزی مشغول ارائه مشاوره به دولت‌ها در در مورد ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) هستند و سیتی‌بانک هم به‌صورت فعال در حال مشارکت در این مشاوره‌هاست.

رومرو آپسیلوس گفت:

سیتی‌بانک که یک متخصص شناخته شده در بازار ارائه خدمات پرداختی است، با کانکت شدن به بیشتر‌ از ۲۰۰ سیستم تسویه حساب، مشغول وارد کردن تجربیات خود برای انتخاب کردن طرحی به منظور اجرای ارزهای دیجیتال است.

این دفعه اولی نیست که کوربات به پیش‌بینی آینده ارزهای دیجیتال ملی می‌پردازد، او در نوامبر سال ۲۰۱۷ معادل آبان سال ۹۶ شمسی عنوان کرده بود:

ما احتمالا شاهد ارزی خواهیم بود که دولت‌ها را معرفی می‌نماید، نه یک ارز دیجیتال، به‌نظر من واژه دیجیتال برای آن کلمه مناسبی نیست، اما به آن ارز دیجیتال می‌گویم .

کوربات در مصاحبه روز جمعه خود در رابطه با آینده ارزهای دیجیتال گفت که این موضوع به ماهیت اصلی هر ارز بستگی دارد.

کوربات در این مورد گفت:

بعضی از آنها از حامی برخوردارند، بعضی با طلا قیاس شده و بعضی با گزینه‌های دیگر مورد مقایسه قرار گرفته‌اند . بعضی از این ارزها صرفاً گزینه‌های پیاپی و پشت سر هم منابع پرداختی متفاوتند که مردم قادرند مبتنی‌بر ماهیت اساسی و چیزی که واقعاً هستند از آن‌ها بهره‌ گیرند.

در سال ۲۰۱۵، سیتی‌بانک طرح اجرایی کردن ارزدیجیتال خود با اسم “سیتی کوین” را به جهت منتقل کردن هرچه راحت‌تر پول بین کشورها مطرح نمود. اما پارسال این پیشنهاد ریجکت شد، زیرا دیگر روش‌های به ثبت رسیده، تاثیرگذارتر و اثربخش‌تر از ایده سیتی کوین به نظر می‌آمدند.

گزارش‌های که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهند که سیتی‌بانک در صدد عرضه امکانات امانت‌داری (کاستودی) ارزهای دیجیتال است. سیتی‌بانک در مصاحبه‌ای عنوان کرد که تست‌های داخلی مربوط به خدمات امانت‌داری از ارزهای دیجیتال را اجرا کرده است.

کوربات بعد از فعالیت ۳۸ ساله، که ۸ سال پایانی آن را در منصب مدیر‌عامل این بانک اشتغال داشت، در فوریه ۲۰۲۱ معادل بهمن ماه سال جاری، سیتی‌بانک را ترک خواهد نمود. او مشغول واگذاری وظیفه مدیریت سیتی‌بانک به خانوم “جین فریزر”، مدیرعامل بانک جهانی مصرف‌کنندگان سیتی (GCB) است. گفتنی اسن که جین فریزر اولین زنی خواهد بود که به مدیریت یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های وال‌‌استریت خواهد پرداخت.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *