مسترصراف > ارز دیجیتال > سناتور سابق ایالت متحده به استخدام بایننس در آمد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

صرافی بایننس روز پنج‌شنبه(مصادف یازدهم مارس) اعلام کرد مکس باکوس (Max Baucus) را که چندین سال سابقه حضور در سنای آمریکا و همچنین به‌عنوان سفیر این کشور در چین خدمت ‌کرده است، استخدام کرده تا در زمینه چشم‌انداز نظارتی ایالات‌متحده به این صرافی مشاوره هایی را ارائه دهد.

طبق اخبار و گزارشات نشریه «The Block»، مکس باکوس در حوزه نظارتی به بایننس مشاوره خواهد داد و به‌عنوان یک رابط بین این صرافی و نهادهای نظارتی عمل  خواهد کرد. باکوس قبلاً ریاست کمیته امور مالی سنای ایالات‌متحده و همچنین کمیته مشترک مالیات و همچنین کمیته فرعی حمل‌ونقل و زیرساخت را بر عهده داشته است. او همچنین از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ (۱۳۹۳ تا ۱۳۹۷) و در دوره باراک اوباما رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده، به‌عنوان سفیر آمریکا در چین فعالیت می‌کرده است.

باکوس در زمان فعالیتش در نهادهای دولتی بیشتر بر روی مسائل مرتبط با اصلاحات بهداشتی متمرکز بود اما زمانی که به‌عنوان سفیر در چین مشغول به فعالیت شد به پرداخت‌های مبتنی بر بلاک چین علاقه‌ پیدا کرد.

او در سال 2017 در زمینه سیستم های پرداخت چین اینگونه نظر داد:

 “چین از سیستم‌های پرداخت استانداردی که هنوز در ایالات‌متحده کاربرد دارد، پیشی گرفته است.”

در همان زمان وی گفته بود که به نظر نمی‌رسد لوایح قانونی که می‌خواهد قوانین نظارتی حوزه فناوری مالی (فین‌تک) را گسترش دهد، رو به جلو و در حال پیشرفت باشد.

بر اساس آنچه مکس باکوس در وب‌سایت وزارت بازرگانی ایالات‌متحده آمده است، او یک شرکت مشاوره‌ای را در خارج ایالت خود یعنی مونتانا اداره می‌کند که از طریق آن خدمات مشاوره‌ای به کسب‌وکارهای آمریکایی و چینی ارائه می‌دهد. او پیش از این به‌عنوان مشاور در گروه علی‌بابا مشغول به فعالیت بوده است.

باکوس در یک بیانیه صادره از خود، اینطور اظهار داشت:

 “ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین از قدرتمندترین نیروها برای تغییر در سیستم‌های مالی جهانی به‌حساب می‌آیند. این فناوری‌ها و به‌طور بالقوه هدایتگر انقلابی در حوزه نحوه مدیریت پول هستند که به یک دنیای مالی عادلانه‌تر و منصفانه‌تر منجر می‌شود. بایننس یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌هایی است که در الحاق ارزهای دیجیتال به جریان اصلی مشارکت دارد. این یک افتخار است که بتوان به این سازمان در چارچوب‌های پیچیده سیاسی و نظارتی که کلید پذیرش گسترده ارزهای دیجیتال را در اختیار دارند، راهنمایی و مشاوره داد.”

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *