مسترصراف > ارز دیجیتال > سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین به زیر ۱۸,۰۰۰ دلار!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بیت کوین بعد از طی کردن رقم نزدیک به ۱۹,۰۰۰ دلار، با تغییر ۲,۰۰۰ دلاری توام بود و تا قیمت ۱۷,۲۰۰ دلار پایین آمد.

کوین تلگراف گزراش کرد، اصلاح قیمت اخیر پادشاه ارزهای دیجیتال در محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار صورت گرفت. بعضی‌ها نه تنها موافق این اصلاح قیمت برای بیت کوین بودند بلکه آن را امری ضروری تلقی می‌کردند.

طبق داده‌های بازار در روز گذشته افزایش نوسانات در قیمت بیت کوین را شاهد بودیم. بعد از یک زمان کوتاه چند ساعته بیت کوین به به محدوده ۱۹,۵۰۰ دلار نیز افزایش یافت، نوسانات نزولی روی نمودار بالا رفت و در آخر، وقتی که فشار فروش افزایش یافت، قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال به ۱۷,۲۵۰ دلار پایین آمد. در ساعات پیش، قیمت بیت کوین با سقوطی ۵ درصدی مواجه شد.

تعداد زیادی از تحلیل‌گران در رابطه با این سقوط هشدارهای لازم را داده بودند. یکی از این تحلیل‌گران تونی ویِز بود که در شبکه سی‌ان‌بی‌سی در برنامه برایان کلی، نزول قیمت بیت کوین به ۱۴,۰۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود.

از طرف دیگر، بعضی از شاخص‌های بازار نیز پیش از این به پیش‌بینی این اصلاح قیمت پرداخته بودند. یکی از این شاخص‌ها، شاخص ترس و طمع بود که از ماه نوامبر یعنی آبان‌ماه در محدوده “طمع شدید” قرار گرفته بود.

میزان وارد شدن سرمایه به صرافی‌ها هم در مسیر همین این اصلاح قیمت صورت گرفت. حدس می‌زنیم که این فعالیت آن‌ها برای نگه داشتن سود در محدوده قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار انجام شده باشد. مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتو کوانت، کی‌یونگ‌جو در صفحه‌ی خود در توییتر‌، توییت کرد:

شاهد بودیم که میانگین ورودی صرافی‌ها چند ساعت پیش با افزایش مواجه شد. این مسئله نشانگر این است که نهنگ‌ها به واریز بیت کوین به صرافی‌ها مشغولند. این در صورتی است که شاخص‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که فشار خرید همچنان پابرجاست. هنوز فکر می‌کنند که در روزهای آینده قیمت ۲۰,۰۰۰ دلاری شکسته خواهد شد.

همچنین عوامل فاندامنتال هم در تقویت تئوری صعودی بازار نقش دارند. سختی شبکه احتمالاً سه روز آینده جهشی ۷.۳ درصدی خواهد داشت؛ زیرا بالا رفتن نرخ هش شبکه را شاهد هستیم. هم‌اکنون هر واحد بیت کوین در حدود ۱۷,۶۰۰ دلار معامله خواهد شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *