مسترصراف > ارز دیجیتال > سقوط ادامه دار ریپل، همزمان با ثبات بیت کوین
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در روز گذشته سقوط بیشتر قیمت ریپل رامشاهده کردیم که به‌واسطه دعوی قانونی این شرکت و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا صورت گرفت. این در حالی است که قیمت بیت کوین پس از رسیدن به ۲۴,۰۰۰ دلار و سقوط به ۲۲,۸۰۰ دلار، در حال تثبیت در محدوده ۲۳۰۰۰ دلاری است.

طبق گزارشات کوین تلگراف، ارزش بیت کوین دیروز پس از آنکه برای مدت کوتاهی مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلاری را شکست با اصلاح همراه شد و به حدود ۲۲,۸۰۰ دلار سقوط کرد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

به‌گفته تحلیل‌گران و کارشناسان بازار، ترس و واهمه حاکم بر جامعه سرمایه‌گذاران ریپل و شرایط ناپایدار این ارز دیجیتال باعث شده است تا شاهد این اتفاقات در بازار باشیم.

هم اکنون هر واحد بیت کوین در اکثر صرافی های معتبر نزدیک به ۲۳,۰۰۰ دلار معامله می‌شود. قیمت بیت کوین پس از جهش سریع به ۲۴,۰۰۰ دلار، به‌سرعت به ۲۲,۸۰۰ دلار سقوط کرد. این سقوط تا حدودی احیا شده است.

بعد از رشد نوسانات و دورنمای پر از اضطراب بازار آلت کوین‌ها، شاهد افزایش سلطه پادشاه ارز های دیجیتال بر این بازار بودیم.

مایکل ون دپوپ، تحلیل‌گر بازار، در توییتی این مطلب را منتشر کرد:

“از لحاظ تاریخی، در ماه‌های دسامبر شاهد ساختارهایی بودیم که باعث ایجاد اوج‌های قیمتی می‌شد و بعد از این مدت، آلت کوین‌ها عملکردی خوب از خود نشان می‌دادند.”

 

نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال
نمودار ارزش بازار ارزهای دیجیتال

در کنار شرکت ریپل، برد گارلینگهاوس و کریس لارسن هم از جمله افرادی هستند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از آنها شکایت کرده است. بسیاری نگرانی خود را از این موضوع بروز دادند که در صورت پیروزی این کمیسیون در دادگاه، ممکن است شاهد نابودی معاملات ریپل باشیم.

همزمان که قیمت بیت کوین با جهش همراه بود، ده آلت کوین برتر بازار عملکردی ضعیف داشتند. به‌عنوان مثال، قیمت اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته سقوطی ۵.۳ درصدی داشته است.

طبق نظر برخی، ورود سرمایه‌ای بزرگ از جانب سرمایه‌گذاران نهادی نظیر گری اسکیل نقش بسزایی در اوج‌گرفتن بازار بیت کوین در ماه‌های اخیر داشته است. گری اسکیل قبل‌تر اعلام کرد که ۲۸۵ میلیون دلار دیگر به بیت کوین‌های خود افزوده است.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *