مسترصراف > ارز دیجیتال > رکوردشکنی قیمت بیت کوین در محدوده‌ ۵۰,۰۰۰ دلار و سقوط دوباره آن
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

پس از اینکه خبر خوش پذیرش بیت کوین به‌وسیله شرکت‌های مالی بزرگ منتشر شد، قیمت بیت کوین در روز یکشنبه جهش چشمگیری یافت و به ۴۹,۷۱۶ دلار صعود کرد و رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت رساند. اما بعد از چند ساعت در محدوده ۴۵,۶۰۰ دلار کاهش یافت و هم‌اکنون در ناحیه ۴۷,۰۰۰ دلار به معامله می‌رسد.

طبق گزارش کوین دسک، بعد از اینکه بیت کوین از رکورد پیشین ۴۹,۰۰۰ دلاری‌اش که در روز پنج‌شنبه به ثبت رسیده بود عبور کرد، به قیمت ۴۹,۷۱۶ دلار افزایش یافت . اما هم‌اکنون با مقداری اصلاح و کاهش ۴.۶ درصدی ، با قیمت ۴۷,۵۰۰ دلار به معامله می‌رسد. احتمالا این کاهش قیمت در ساعات گذشته، علت اساسی به‌خصوصی داشته باشد.

البته این رکورد قیمتی جدید بیت کوین در شرایطی ثبت شده است که کارشناسان بر این عقیده‌اند که علت افزایش قیمت بیت کوین با چنین سرعت دیوانه‌واری، زیادشدن توجه سرمایه‌گذاران سازمانی نسبت به بیت کوین است.

بلومبرگ طی گزارشی که در روز قبل منتشر کرد نیز این ادعا را تأیید کرد. بلومبرگ روز گذشته طی گزارشی عنوان کرد که قسمت سرمایه‌گذاری مورگان استنلی که “Counterpoint Global” نامیده می‌شود بیشتر از ۱۵۰ میلیارد دلار دارایی در خزانه خود دارد، هم‌اکنون در حال تحلیل سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است.

درسایر اخبار گفته شد که دویچه بانک آلمان نیز با برنامه عرضه خدمات به صندوق‌های پوشش ریسک که هدف سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را دارند، در صدد عرضه خدمات امانی ارزهای دیجیتال است. شرکت آرک اینوست نیز طی گزارشی که برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا فرستاده، اظهار کرد که به افزایش سهام خود در صندوق بیت کوین گری اسکیل پرداخته است. از طرف دیگر، بانک نیویورک مِلون نیز بخش امانی ارزهای دیجیتال خود را گسترش خواهد داد.

تمام این خبرهای مثبت، چند روز پس از مهم‌ترین خبر سال برای بیت کوین با این عنوان که کمپانی اتومبیل‌سازی تسلا ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌‌گذاری کرد به انتشار رسید.

وقتی که قیمت بیت کوین رکورد جدیدی را ثبت کرد، بعضی از آلت کوین‌ها هم با افزایش قیمت روبه‌رو شدند. قیمت چین لینک به ۳۵.۷۳ درصد صعود کرد و اوج جدیدی را به ثبت رساند. همینطور آلت‌ کوین‌هایی نظیر بیت کوین کش، اتریوم کلاسیک، بیت کوین اس‌وی و نئو نیز بیشتر از ۲۰ درصد در ۲۴ ساعت با رشد مواجه شدند.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *