مسترصراف > ارز دیجیتال > رکوردزنی جدید قیمت اتریوم با عبور از مرز ۲,۰۰۰ دلار.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ارزش اتریوم با افزایشی ۵ درصدی به ۲,۰۱۷.۰۱ دلار رسید و رکورد جدیدی را ثبت کرد. از طرف دیگر، این جهش ۵.۴۴ درصدی موجب شد اتریوم به ۲۳۰.۷ میلیارد دلار برسد.

طبق گزارش کوین دسک، قیمت اتریوم که در عرض چند ساعت از مرز ۲,۰۰۰ دلار گذشت و هنوز هم درحال طی کردن روند صعودی خود است. براساس اظهارات تحلیل‌گران این فرآیند از یک سال قبل آغاز گشته است.

شاخص‌‌های بازار نشانگر آن است که قیمت اتریوم با رشد ۶.۱۸ درصدی در شبانه‌‎روز قبل به ۲,۰۳۳.۰۸ دلار رسید و رکورد جدیدی ثبت کرد. این جهش قیمت موجب شد که ارزش بازار اتریوم به ۲۳۳.۳ میلیارد دلار افزایش یابد. اتریوم از آغاز سال تابحال ۱۷۲.۵ درصد با افزایش مواجه شده است.

هرچند که رسیدن اتریوم به رکورد ۲,۰۰۰ دلار اتفاق قابل‌توجهی است، اما متأثر از اتفاقات مهم دیگری است که در چند ساعت گذشته رخ داد. از مهم‌ترین این اتفاقات، بالارفتن ۵,۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین در شبانه‌روز قبل بوده است که موجب شد ارزش بازار اتریوم برای بار اول به یک تریلیون دلار برسد.

به هر حال رشد قیمت اتریوم و پرطرفدار شدن آن را نباید اتفاق کوچکی دانست. می‌توان گفت که سه حیطه تقاضای در حال رشد، در جهش قیمت اتریوم تأثیر داشته است که از آن سه حوزه می‌توان به امورمالی غیرمتمرکز با علامت اختصاری (ِDeFi)، سرمایه‌گذاری در اتریوم ۲.۰ و قراردادهای آینده اتریوم در بازار بورس شیکاگو (CME) اشاره کرد.

ارتباطات دارندگان عمده این ارز دیجیتال در بلاک چین اتریوم که به دلیل میزبانی انواع متنوعی از نرم‌افزارهای امور مالی غیرمتمرکز مثل وام‌دهی، خریدوفروش و بازار‌های پیش‌بینی به‌درستی شناسایی شده است، اکثراً با بازار نفت موردمقایسه قرار می‌گیرد. نرم‌افزار‌هایی بر پایه اتریوم، یک ابزار طبیعی برای اتریوم قراهم می‌کنند چون اتریوم ارز دیجیتالی است که برای تسویه تراکنش‌ها لازم است. با توجه به داده‌های به‌دست آمده از Index Coop، داده‌های دیفای پالس نشانگر آن است که ارزهای دیجیتال مرتبط با امور مالی غیر‌متمرکز به کندی به موازات اتریوم حرکت می‌کند و ۸۳ درصد در ۳۰ روز قبل با رشد مواجه شده‌اند.

سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال با پشتیبانی چشمگیر طرفداران اتریوم انجام شده و همین موضوع تقاضا برای اتریوم را نیز افزایش داده است. اتریوم ۲.۰ یک طراحی دوباره از شبکه اتریوم است که مبتنی بر یک سازوکار اجماع تازه تحت عنوان اثبات سهام و شاردینگ پایگاه داده فعالیت می‌کند. ۲.۷ درصد از اتریوم‌های ارائه‌شده، به ارزش ۶ میلیارد دلار، روی بلاک چین این ارز دیجیتال تحت سپرده‌گذاری قرار گرفتند. این سرمایه‌ها تا یک سال بعد قفل است.

از طرف دیگر، سرمایه‌گذاران دانه‌درشتی مثل صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالاً دوست دارند که در این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. بورس کالای شیکاگو سه هفته پیش قرارداد‌های آینده تسویه نقدی را برای این ارز دیجیتال ارائه نمود. حجم کل این قرارداد‌ها در هفته اول ۱۶۰ میلیارد دلار را پشت سر گذاشت. بخاطر اینکه بورس کالای شیکاگو یکی از باسابقه‌ترین و مطمئن‌ترین صرافی‌ها در ایالات متحده است، ارائه این قرارداد در آنجا ممکن است رشد پذیرش سازمانی اتریوم را نشان دهد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *