مسترصراف > ارز دیجیتال > روز های پرتلاطم برای قیمت بیت کوین
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

در روزهای اخیر نوسانات شدید قیمت بیت کوین را ملاحظه کردیم.

به گزارش کوین تلگراف، ارزش بیت کوین از دو روز گذشته و پس از ثبت رکورد اوج قیمت خود، وارد فاز تثبیت شده است.‌ دامنه نوسان بیت کوین از آن لحظه تا کنون از 18,200 تا 19,500 دلار در نوسان بوده است.

در تایم فریم ۱ و ۴ ساعته، الگویی شبیه به الگوی پرچم شکل گرفته است. با شکستن این الگو، احتمالا دارد که قیمت تا 19,400 دلار افزایش یابد. در این مراحل انتظار می‌رود که روند قیمت با مقاومت مواجه شود.

شکستن الگوی پرچم، به این معناست که 19,000 دلار به یک حمایت مصمم بدل شده است و اگر خریداران بازار بتوانند ۱۹,۴۰۰ و ۱۹,۵۰۰ را هم به یک ناحیه حمایتی تبدیل کنند،‌ هدف بعدی ثبت اوج تاریخی جدید خواهد بود.

به باور بسیاری از تحلیل‌گران بازار ارز، فازهای تثبیت و کاهش قیمت به سطوح حمایتی پایین‌تر، برای تداوم روند صعودی و جهش‌های بیشتر لازم و ضروری است. همچنین، با فرض اینکه بیت کوین در یک بازار تماماً صعودی قرار داشته باشد، سرمایه‌گذاران اصلاح‌های قیمت را به‌عنوان فرصتی برای خرید در نظر می‌گیرند. با نگاهی به نمودار روزانه می‌توان دید که در هر کاهش قیمت قابل‌توجه، خریداران نسبت به خرید اقدام کرده‌اند و این مسئله را می‌توان نشانه‌ای از جهشی بودن بازار بیت کوین در نظر گرفت.

از طرفی، الگوی اوج‌های روزانه پایین‌تر همچنان قابل‌مشاهده است و این در حالی است که اخیرا شاهد شکسته‌شدن حمایت ۱۹,۰۰۰ دلاری بودیم. بر اساس شاخص VPVR، اگر بیت کوین نتواند ۱۹,۲۰۰ و ۱۹,۰۰۰ دلار را تثبیت کند، حمایت بعدی ۱۸,۶۵۰ دلار است. پس از این حمایت، نواحی ۱۷,۸۰۰ دلار قرار دارد. ناحیه ۱۷,۸۰۰ دلار، در محدوده میانگین متحرک ۲۰ روزه قرار دارد. میانگین متحرک ۲۰ روزه از روند صعودی فعلی که از ماه اکتبر (مرداد) آغاز شده است، به‌خوبی عمل کرده است. در آن زمان هر واحد بیت کوین در قیمت 10,600 دلار معامله می‌شد.

مایکل ون دپوپ (Michael van de Poppe)، تحلیل‌گر بازار، در این باره ذکر کرد:

“بررسی در وضعیت حال حاضر بسیار دشوار است، اما تایم فریم‌های بالاتر نشان می‌دهد که روند فعلی بیش از اندازه ادامه داشته است. اگر قیمت بیت کوین در نزدیکی ۱۹,۰۰۰ دلار بسته نشود، این احتمال را می‌دهم که روند تغییر کند.”

او معتقد است که ناحیه ۱۹,۰۰۰ دلار در تایم فریم‌های هفتگی و روزانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. به‌گفته وی، احتمال تغییر روند در کوتاه‌مدت (از صعودی به نزولی) وجود دارد. اگر خرس‌های بازار، نقش محسوسی داشته باشند، امکان دارد قیمت تا ناحیه میانگین متحرک ۲۰ روزه و قیمت ۱۷,۸۰۰ دلار کاهش یابد. از جهتی دیگر، احتمال رسیدن به سطح اصلاحی فیبوناچی ۲۳.۶ درصدی و قیمت ۱۶,۱۰۰ دلار نیز وجود دارد.

شاخص VPVR در تایم فریم روزانه نشان می‌دهد که میل به رسیدن قیمت به ۱۵,۷۰۰ دلار بسیار است، اما همان طور که اشاره شد، قیمت در محدوده میانگین متحرک ۲۰ روزه، حمایت خوبی از خود نشان داده است. همانطور که در پست های قبل گفته شد، نقش معامله‌گران و سرمایه‌گذاران دانه‌درشت در بازار فعلی به خوبی قابل مشاهده است. به‌عقیده بسیاری، علاقه چنین معامله‌گرانی در خرید در کف قیمت، اجازه سقوط را نمی‌دهد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *