مسترصراف > ارز دیجیتال > رشد شدید قیمت پولکادات و رسیدن به رده چهارم بازار ارزهای دیجیتال.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

پولکادات بعد از رشد چشمگیر قیمتی ، با پیشی گرفتن از ریپل، جایگاه چهارم بازار ارزهای دیجیتال را تصاحب کرد.

پولکادات از جمله ارزهای دیجیتال که در بازار صعودی کنونی، توانست به موفقیت‌هایی برسد و قیمت خود را چند برابر افزایش دهد. هم‌اکنون هر واحد پولکادات در ناحیه ۱۴.۷۳ دلار مورد معامله قرار می‌گیرد و موفق شد جایگاه ریپل در بازار را تصرف کند.

با در نظر گرفتن جهش ۵ درصدی‌ ارزش بازار پولکادات در ۲۴ ساعت گذشته این ارز دیجیتال به ۱۳ میلیارد دلار صعود کرده است. این در شرایطی است که تا چند روز قبل، پولکادات در حوالی۱۰ دلار به معامله می‌رسید.

افزایش کنونی قیمت، از کمتر از ۱۱ دلار آغاز گردید. در طول زمان اندکی، این ارز دیجیتال موفق شد اوج تاریخی ۱۴.۸ دلار به ثبت برساند و بعد از آن تا قیمت  ۱۴.۴ اصلاح گردید.

اطلاعات برنامه پولکادات نمایانگر آن است که سکه‌های موجود در این شبکه بیشتر از ۱ میلیارد واحد برآورد می‌شود. اطلاعات مساری هم نشانگر آن است که تفاوت واقعی ارزش بازار پولکادات و ریپل، حدود ۳ میلیارد دلار اندازه‌گیری شده است.

این در شرایطی است که داده‌های کوین مارکت کپ فاصله پولکادات و ریپل را از داده‌های پولکادات و مساری نیز پایین‌تر گزارش می‌کنند. کانال پولکادات از رقبای اصلی اسمارت چین بایننس و اتریوم است. مسئله جالب‌توجه این است که افزوده شدن پولکادات به برنامه کوین مارکت کپ نیز با تأخیر انجام شده بود.

کانال پولکادات از چارچوب چند‌انشعابی استفاده می‌کند و از چندین شعبه موازی سود می‌برد که با نام پاراچین شناخته می‌شوند. این تکنولوژی در اتریوم نیز شاردینگ نامیده می‌شود. ساختار بلاک چینی پولکادات هم تحت عنوان سابستریت شاخته می‌شود. انطباق پولکادات به‌شکلی است که قابلیت اتصال به شبکه‌های بلاک چینی دیگر را دارد. علاوه براین ، این بلاک چین قادر است هزاران تراکنش بر ثانیه را نیز پردازش کند. طبق گفته‌های صاحبنظران پولکادات عامل قتل اتریوم خواهد بود.

تعداد زیادی از تحلیل‌گران ارائه شبکه آزمایشی پاراچین روکوکو را یکی از عوامل جهش اخیر در نظر می‌گیرند. عده‌ای در جامعه پولکادات بر این عقیده‌اند که از این به بعد متقاضیان بیشتری به‌سوی این ارز دیجیتال هجوم خواهند برد.

مسائل موجود در حیطه امور مالی نامتمرکز در اتریوم و مشکلات مقیاس‌پذیری در این شبکه از عوامل دیگر رشد قیمت پولکادات در نظر گرفته می‌شود البته نباید نقش عوامل تکنیکال را نیز در این افزایش قیمت بی‌تأثیر بدانیم.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *