مسترصراف > ارز دیجیتال > رشد بیت کوین و سقوط 30 درصدی ریپل، پر حاشیه ترین ها در وضعیت بازار
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

ارزش بیت کوین بعد از افزایش فشار فروشِ روز دوشنبه و سقوط قیمت، بار دیگر خود را به نزدیکی مقاومت ۲۴,۰۰۰ دلاری رسانده است. از سوی دیگر، قیمت ریپل به‌دلیل شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی یک روز بیش از ۳۰ درصد سقوط کرده است.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با رشدی ۲.۶۴ درصدی تا محدوده ۲۳,۶۰۰ دلار رشد کرده است. در این مدت مینیمم قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال ۲۲,۳۸۴ و ماکزیمم قیمت آن ۲۳,۶۲۹ دلار ثبت شده است. از جهتی دیگر، قیمت این ارز دیجیتال در محدوده‌ای بالاتر از میانگین‌های متحرک ۱۰ و ۵۰ ساعته قرار دارد که نشانه‌ای صعودی تلقی می‌شود.

الکس کروگر، کارشناس بازار ارزهای دیجیتال، در اظهارنظر خود در ارتباط با سقوط روز دوشنبه و احیای قیمت که دیروز شاهدش بودیم عنوان کرد:

“در حال حاضر بازار بیت کوین تحت فشار شدیدی است و نوسانات پس از عبور از ۲۰,۰۰۰ دلار به‌شدت افزایش یافته است. تغییرات ۱,۰۰۰ دلاری در شرایط فعلی عادی تلقی می‌شود. تا زمانی که حجم معاملات و اهرم‌ها کمتر شوند، انتظار تداوم چنین نوساناتی را داشته باشید.”

با وجود اینکه تعطیلات کریسمس شروع شده است، اما همچنان حجم معاملات در هشت صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال به نسبت ماه نوامبر (آبان) کمتر نشده است.

آلساندرو آندروتی، معامله گر فرا بورس ارزهای دیجیتال، با بیان این موضوع که مقاومت جلوی روی بیت کوین ۲۴,۰۰۰ دلار است، گفت:

“صرف نظر از روند میان‌مدت، روند فعلی نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای بیت کوین، مخصوصاً از جانب سرمایه‌گذاران بزرگ است که می‌خواهند وارد بازار بیت کوین شوند.”

رایان واتکینز، پژوهشگر و تحلیل‌گر شرکت مساری، در مصاحبه‌اش گفت:

“به نظر من، فشار فروش در بازار که روز دوشنبه شاهدش بودیم، ناشی از ترس ویروس کرونا بود. فکر می‌کنم واضح است که روند صعودی دست‌نخورده باقی‌مانده است و انتظار دارم از این به بعد شاهد ثبت کف باشیم.”

به احتمال زیاد دلیل دیگر برای نوسانات اخیر قیمت بیت کوین، رویکردهای متفاوت در ارتباط با بیت کوین است که از جانب سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف دنیا اتخاذ شده است.

سیمونز چن، از مدیران ارشد شرکت سرمایه‌گذاری بابل فایننس، در این باره این چنین گفته است:

“رویکرد مؤسسات سرمایه‌گذاری در اروپا و آمریکا صعودی است. در حالی که سرمایه‌گذاران خرد آسیایی نزولی هستند؛ به همین دلیل، قیمت بیت کوین در روزهای گدشته پرنوسان بوده است. این در حالی است که مؤسسات سنتی همچنان به بازار بیت کوین وارد می‌شوند و دیر یا زود باید در انتطار آغاز رالی جدید قیمت باشیم.”

باید به خاطر داشت که قیمت بیت کوین پس از آغاز ساعات کار بازارهای آسیا با کاهش همراه بود، اما همزمان با شروع به کار بازارهای آمریکا احیا شد.

نوسانات قیمت بیت کوین در مقایسه با طلا و شاخص S&P500
نوسانات قیمت بیت کوین در مقایسه با طلا و شاخص S&P500

به نظر می رسد که اتر، بیت کوین را دنبال می‌کند. ویشال شاه (Vishal Shah)، معامله‌گر بازارهای قرارداد اختیار و بنیان‌گذار صرافی ابزارهای مشتقه آلفافایو، در این باره ذکر کرد:

“به نظر می‌رسد اتر بیت کوین را دنبال می‌کند. همه عنوان کردند که کفه ترازو در بحث نوسانات جفت اتر/بیت کوین به‌سمت بیت کوین سنگینی می‌کند و دلایل زیادی وجود ندارد که بتوان گفت این روند در حال کمرنگ‌تر شدن است. این احتمال وجود دارد که عملکرد بیت کوین همچنان بهتر از اتر باشد.”

تحلیل بازار های دیگر نیز بدین گونه است. در ۲۴ ساعت گذشته، لایت کوین، کاردانو و الگورند به‌ترتیب با ۶.۰۱، ۳.۰۹ و ۳.۸۳ درصد، عملکردی قابل‌قبول داشتند. از طرفی دیگر، سقوط ۱۰.۹۱ درصد ریپل، ۵.۴۴ درصدی ارکاید و کاهش ۲.۳۱ درصدی قیمت زیروایکس باعث شد تا این ارزهای دیجیتال بازنده‌های بازار این روز ها لقب بگیرند.

شاخص نیکی ۲۲۵ ژاپن، دیروز را با کاهشی ۱.۰۴ درصدی پشت سر گذاشت. خبرهای منتشرشده پیرامون کشف نوع جدیدی از ویروس کرونا در انگلستان از جمله دلایل این کاهش قیمت عنوان شده است.

شاخص فتسی ۱۰۰ اروپا هم افزایشی ۰.۵۷ درصدی داشت. این افزایش در حالی رخ داد که روز دوشنبه به‌واسطه کشف نمونه‌ای جدید از ویروس کرونا، این شاخص سقوط کرده بود.

S&P500‌ هم به همان دلیلی، دیروز را با کاهشی ۰.۲۱ درصدی به پایان رساند.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *