مسترصراف > ارز دیجیتال > رسیدن به رکورد ۱ میلیارد تراکنش توسط بلاک چین اتریوم
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

آمارهای جدید به ما می‌گوید که با بالا رفتن قیمت اتریوم، تمامی تراکنش‌های این شبکه به ۱ میلیارد افزایش یافته است. از طرف دیگر، از ژانویه ۲۰۲۰ تاکنون شبکه اتریوم به طور میانگین هر روز بیشتر از یک میلیون تراکنش روی آن انجام می‌شد.

دیکریپت گزارش کرد: همزمان با عبور از رکوردهای تازه در قیمت اتریوم، بلاک چین آن نیز رکوردهای دیگری را ثبت می‌کند.

همانطور که داده‌های دریافتی اتراسکن به ما می‌گوید، امروز تعداد تراکنش‌های انجام شده در شبکه اتریوم، مرز یک میلیارد واحد را درنوردید.

شروع فعالیت بلاک چین اتریوم در سال ۲۰۱۵ بود. در ماه مه سال ۲۰۱۷ این شبکه نوپا برای دفعه اول موفق شد از رکورد ۱۰۰ هزار تراکنش در روز عبور کند و بعد از آن در ژانویه سال  ۲۰۱۸ هم مصادف با گذشتن قیمت اتریوم از مرز ۱,۰۰۰ دلار، مجموع تراکنش‌های این شبکه از حد یک میلیون واحد در روز عبور کرد.

بعد از راکد شدن اوضاع بازار، تعداد تراکنش‌هایی که در طول یک شبانه‌روز در شبکه اتریوم انجام می‌شد کاهش یافت و در ناحیه 500 هزار تا یک میلیون واحد در حال تغییر بود. با این وجود، از ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ به این طرف، تعداد تراکنش‌های انجام شده در طول روز موفق شده بود که خود را به بالای مرز یک میلیون واحد برساند. بخش زیادی از این رخداد به توسعه به‌کارگیری نرم‌افزار‌های حیطه امور مالی غیرمتمرکز مربوط می‌شود که مبتنی بر بلاک چین اتریوم گسترش داده شده‌اند.

شایان ذکر است که نرم‌افزارهای امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای DeFi مانند آوی Aave و یونی‌سواپ این مجوز را به سرایه‌گذاران می‌دهند که بدون استفاده از یک صرافی متمرکز، موفق به تبادل یا نگهداری دارایی‌های دیجیتال شوند.

این نرم‌افزارها در گستره اتریوم و بر پایه زیرساخت‌های آن به وجود آمده‌اند و تراکنش‌های بسیاری از طریق آنها صورت می‌گیرد. اطلاعات برنامه‌های تحلیلی دیفای پالس نشانگر آن است که درحال حاضر بیشتر از ۳۵ میلیارد دلار در پلتفرم‌های دیفای سپرده‌گذاری انجام گرفته است.

افزایش به کارگیری بلاک‌چین اتریوم موجب ایجاد پِرِس‌های زیادی روی آن و بالا رفتن کارمزدهای اتریوم را شده است. سیر عبور از پروتکل اجماع اثبات سهام در اتریوم 2.0 از سال قبل شروع شده اما باز هم به‌شکل قابل‌قبولی به عملیاتی‌شدن نرسیده است. شایان ذکر است که با تغییر پروتکل ، شبکه اتریوم می‌تواند تعداد بسیار زیادی از تراکنش‌ها را پذیرا باشد.

اگر باز هم تعداد تراکنش‌هایی که در طول شبانه‌روز در اتریوم انجام می‌شود حفظ شود، حدسمان این است که میزان تراکنش‌های انجام شده در این بلاک چین در ظرف مدت کمتر از دو سال از محدوده دو میلیارد واحد بگذرد. کاربران برآنند که تا قبل از به وجود آمدن این اتفاق، اتریوم ۲ به‌گونه تکاملی آماده بهره‌برداری شود.

 

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *