مسترصراف > ارز دیجیتال > دیدگاه برخی کارشناسان این است که بیت کوین و سقف 21 میلیونی آن حباب است
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اقتصاددان مشهور دیوید روزنبرگ که اقتصاددان شرکت روزنبرگ ریسرچ است، در گفتگویی که به‌تازگی با بلومبرگ انجام داد، بیت کوین را حباب خواند و گفت که سرمایه‌گذاران درک صحیحی از ماهیت ارائه این ارز دیجیتال ندارند.

طق گزارش بیزنس اینسایدر، روزنبرگ، در گفتگویی با بلومبرگ اظهار کرد:

تقاضای مردم از من این است که پولم را در بیت کوین سرمایه‌گذاری نمایم، آنها حتی نام کسی که توسعه‌دهنده بیت کوین بود نمی‌دانند یا حتی نمی‌تواند بگویند که بیت کوین چگونه استخراج می‌شود. این یک بازار سرمایه‌گذاری سنتی است که در آن از اکثریت پیروی خواهد شد و می‌توان شاهد هر کسی در آن بود. بیت کوین به مانند حباب بسیار بزرگ است.

ارزش بیت کوین روز پنجشنبه با رسیدن به قیمیت ۲۳,۷۷۷ دلار اوج تاریخی خود را درنوردید. بیت کوین چهارشنبه هفته پیش، ۲۰,۰۰۰ دلار را پشت سر گذاشت و در مدت یک روز ۲۰ درصد افزایش داشت. از آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی تا به الان، قیمت بیت کوین با افزایش ۲۰۰ درصدی مواجه شد، با وجود این روزنبرگ اظهار کرد:

این نمودار هم‌اکنون در احقمانه‌ترین حالت ممکن خود قرار دارد.

جهشی که به‌تازگی در قیمت بیت کوین انجام گرفت پس از آن بود که تعداد زیادی از رؤسای رده بالای صندوق‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های گسترده، پیش‌بینی‌هایی دور از انتظار در رابطه با آینده این ارزهای دیجیتال مطرح نمودند. برای مثال، اسکات ماینرد، رئیس اصلی قسمت سرمایه‌گذاری‌های جهانی نهاد گوگنهایم، در روز چهارشنبه طی اعلامیه‌ای گفت که قیمت بیت کوین به ۴۰۰,۰۰۰ دلار صعود خواهد کرد. او کم بودن و ارزش بالاتر نسبت به طلا را، عواملی دانست که موجب این افزایش قیمت خواهند شد.

ناگفته نماند که طبق ادعای روزنبرگ نمی‌شود به کمیابی بیت کوین و سقف ۲۱ میلیون واحدی عرضه بیت کوین مطمئن بود. او در مورد این اظهار کرد:

همانطور که پیداست، همه این موضوع که محدودیت عرضه بیت کوین ۲۱ میلیون واحد است را باور کرده‌اند، اما باید بدانیم که در هیچ کجای پروتکل بیت کوین گفته نشده که محدودیت عرضه بیت کوین قابل تغییر نیست و نمی‌توان آن را افزایش داد.

روزنبرگ در ادامه مصاحبه‌اش افزود که سرمایه‌گذاران تصور می‌کنند که در مورد منحنی عرضه بیت کوین اطلاعات لازم را دارند، در حالی که واقعا این چنین نیست. وی اعلام کرد که سرمایه‌گذاران نسبت به منحنی عرضه طلا، آگاهی لازم را دارند.

او در ادامه صحبتهایش گفت، دفعه آخری که بیت کوین در چنین شرایطی قرار گرفت و سفته‌بازی‌هایی در این بازار انجام شد، ناامیدی‌های زیادی را در ماه‌های بعد از آن دیدیم. ناگفته نماند که به‌نظر تعداد زیادی از خریداران بیت کوین، سیر صعودی کنونی پادشاه ارزهای دیجیتال با سیر صعودی سال ۲۰۱۷ بسیار فرق دارد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *