مسترصراف > ارز دیجیتال > دوج کوین بالاخره آپدیت جدید دریافت کرد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

مسئولان و عهده دارن دوج کوین برای اولین بار از سال ۲۰۱۹، ورژن جدیدی از دوج کوین را منتشر کردند. آپدیت ۱.۱۴.۳ دوج کوین، مقیاس‌پذیری این ارز دیجیتال را ترمیم می کند. توسعه‌دهندگان تأکید کرده‌اند که همه نودهای دوج کوین این آپدیت را انجام دهند.

طبق گزارشات دیکریپت، توسعه‌دهندگان دوج کوین، از منتشر کردن به‌روزرسانی جدید پروتکل آن خبر داده‌اند. این آپدیت به بهبود مقیاس‌پذیری این ارز دیجیتال کمک می‌کند. این میم کوین (Memecoin) اخیراً با حمایت‌های ایلان ماسک محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

ورژن ۱.۱۴.۳ دوج کوین در قالب یک به‌روزرسانی نسبت جزئی معرفی و منتشر شده است اما توسعه‌دهندگان این ارز دیجیتال مطلقا توصیه کرده‌اند که همه این به‌روزرسانی نرم‌افزاری را انجام دهند.

این ارز دیجیتال از آغاز امسال تا کنون بارها خبرساز شده است. افرادی از جمله ایلان ماسک، جن سیمونز (Gene Simmons)، رهبر گروه موسیقی کیس (Kiss) و تعداد دیگری از افراد مشهور کمک کردند تا این ارز دیجیتال در فوریه (بهمن) به بیش از ۰٫۸ دلار برسد.

نکته جالب اینجاست که دوج کوین به‌عنوان یک شوخی توسعه یافت و به همین دلیل توسعه‌دهندگان توجه چندانی به آن نداشتند. آخرین به‌روزرسانی دوج کوین در نوامبر سال ۲۰۱۹ (آبان ۹۸) منتشر شد که نسخه ۱.۱۴.۲ آن در دسترس قرار گرفت. پس از این به‌روزرسانی توسعه این پروژه متوقف شد.

راس نیکول (Ross Nicoll)، توسعه‌دهنده اصلی دوج کوین می‌گوید در بحبوحه افزایش علاقه مردم به ارزهای دیجیتال، دوج کوین مشکلاتی مرتبط با مقیاس‌پذیری را تجربه کرده است. این مشکلات باعث شد افراد نتوانند بلاک چین را اجرا کرده و تراکنش انجام دهند. در واکنش به این شرایط راس نیکول اظهار داشت که توسعه‌دهندگان دوج کوین به‌دنبال درخواست ثبت به‌روزرسانی جدید برای کد هستند.

این نسخه جدید باعث می‌شود که نودها با سرعت بیشتری بتوانند اطلاعات مربوط به بلاک‌ها را به نودهای دیگر انتقال دهند. این کار با حذف برخی بازبینی‌های مرتبط با انسجام و یکپارچگی که فرایند را کند می‌کرد، انجام شده است. همچنین این به‌روزرسانی باعث شده مصرف منابع پردازنده برای نودهایی که دوج کوین را اجرا می‌کنند، کاهش پیدا کند.

علاوه بر این نسخه جدید پروتکل، زمان پیش‌فرضی که پس از آن تراکنش‌های ذخیره‌شده در ممپول (Mempool) منقضی می‌شوند را کاهش می‌دهد. در نسخه‌های قبلی این زمان روی ۳۶۶ ساعت تنظیم شده بود. این اقدام باعث کارایی بیشتر ممپول می‌شود. ممپول جایی است که تراکنش‌های معلق منتظر اضافه‌شدن به بلاک هستند.

ارز دیجیتال دوج کوین از سگ ژاپنی شیبا اینو (Shiba Inu) الهام گرفته و ارزش بازاری نزدیک به ۶٫۵ میلیارد دلار دارد. دوج کوین در حال حاضر در فهرست ارزهای دیجیتال جهان در جایگاه چهاردهم قرار دارد که برای یک میم‌کوین جایگاه بدی به شمار نمی‌آید.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *