مسترصراف > ارز دیجیتال > خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا!
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

کمپانی تسلا پیرو پرونده‌ای که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC به ثبت رساند، اعلام کرد که نزدیک به ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است.

طبق گزارش The Block، کمپانی تسلا با ریاست ایلان ماسک در اطلاعیه‌ای گفت:

در ژانویه سال جاری، رویکردهای سرمایه‌گذاری‌مان را ارتقا دادیم تا شرایط منعطف‌تری به‌منظور ایجاد تنوع برایمان مهیا شود و موفق شویم بیشترین بهره را از پول نقدی که مازاد بر نقدینگی عملیاتی ما می‌باشد کسب کنیم. منظور از نقدینگی عملیاتی به قدرت یک شرکت برای نقد کردن سریع‌تر سرمایه‌ها به‌جهت پرداخت هزینه‌های عملیاتی اطلاق می‌شود.

در ادامه این بیانیه گفته شد:

در مسیر قسمتی از این رودیکردها که ستاد حسابرسی هیئت‌مدیره نیز آن را تأیید کرده‌اند، این امکان وجود خواهد داشت که قسمتی از نقدینگی خود را در یک سرمایه ذخیره‌ای جابه‌جاشده و به صورت مجزا، شامل ارزهای دیجیتال، شمش طلا، صندوق‌های معامله‌پذیر در بورس طلا و سایر دارایی‌هایی که در آینده اعلام می‌گردد، قرار بدهیم. در کل ۱.۵ میلیارد دلار در راستای این رویکرد در بیت کوین سرمایه‌گذاری نمودیم و این امکان ایجاد شد که دارایی‌های دیجیتال را در بلندمدت و در دوره‌های زمانی متفاوت بخریم و حفظ کنیم.

با این وجود، پیش‌بینی می‌کنیم که در آینده‌ای نه چندان دور بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت به‌‎منظور عرضه محصولات خود به‌کار بگیریم. این روش پرداخت در راستای قوانین فعلی بوده و اول از همه به‌صورت محدود قابل استفاده خواهد بود و امکان دارد براساس آزاذی عملی که داریم، در زمان دریافت تصمیم بگیریم که آن را نقد کنیم.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *