مسترصراف > ارز دیجیتال > خرید ۱۰ درصد سهام مایکرواستراتژی توسط بانک مورگان استنلی.
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

بعد از افزایش دیوانه‌وار سهام شرکت اطلاعاتی مایکرواستراتژی که به علت جهش قیمت بیت کوین اتفاق افتاد، بانکداری برتر دنیا یعنی مورگان استنلی، ۱۰ درصد از سهام این شرکت را خریداری کرد.

بانک مورگان استنلی روز قبل به طور رسمی، طی اعلامیه‌ای به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا که ۷۹۲,۶۲۷ سهم از شرکت مایکرواستراتژی را خریداری کرده است که برابر با ۱۰ درصد از سهام شرکت مایکرواستراتژی است. در ماه‌های قبل، مایکرواستراتژی در بیت کوین سرمایه‌گذاری‌های قابل‎ توجهی انجام داده است.

براساس گزارش‌ها، مورگان استنلی سهام این شرکت را در روز آخر سال ۲۰۲۰ خریداری کرده بود. قیمت هر سهم مایکرواستراتژی از ۸ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۸ ژانویه ۲۰۲۱ از ۲۸۹ دلار به ۵۴۵ دلار افزایش یافته است.

مایکرواستراتژی بیت کوین را به‌عنوان دارایی ذخیره‌ای خود در ماه اگوست برگزید. مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی یعنی مایکل سیلور، در رابطه با این موضوع گفت:

این سرمایه‌گذاری به خاطر سودآوری یا برای از بین بردن ریسک نیست. این یک راهبرد برنامه‌ریزی‌شده تجاری است تا به مقبولیت استاندارد بیت کوین برسیم.

در هفته‌های قبل، مایکرواستراتژی طی اعلامیه‌ای گفت که ۴۰۰ میلیون دلار بدهی اصلی را برای خرید بیت کوین ارائه می‌دهد. این شرکت تا ماه گذشته صاحب ۷۰۴۷۰ واحد بیت کوین بود. با توجه به قیمت کنونی این ارز دیجیتال، ارزش آن را هم‌اکنون بیشتر از ۲.۸ میلیار دلار برآورد می‌کنیم.

تصویر بالا ارزش سهام شرکت مایکرواستراتژی را نشان می‌دهد. مورگان استنلی از سال ۲۰۲۰ تاکنون، به تقویت روابط خود با بازار ارزهای دیجیتال پرداخته است. این در شرایطی است که به‌نظر تعداد زیادی از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران، وارد شدن بسیاری از سرمایه‌گذاران دانه‌درشت به این بازار، موجب پیشرفت چشمگیر آن شده است. طبق نظرات آنها، بعد از ورود این سرمایه‌گذاران، سرمایه‌گذاران خرد هم به هراس عقب افتادن گرفتار شده و همین موضوع موجب ورود موج جدیدی از سرمایه به این حیطه شد.

بیشتر بخوانید:
برچسب ها:
, , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *